Fikret Orman konuştu: "Benteke'yi takımda görmek isteriz"

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, yeni transfer Adriano'nun imza töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Fikret Orman, yeni transferler, Benteke, Samuel Eto'o, Oğuzhan Özyakup hakkında konuştu.
Fikret Orman konuştu:
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, yeni transfer Adriano'nun imza töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Fikret Orman, yeni transferler, Benteke, Samuel Eto'o, Oğuzhan Özyakup hakkında konuştu.

Fikret Orman, "Adriano şampiyon takımdan şampiyona geldiği için çok zorluk çekeceğini sanmıyorum. Şenol hoca yeni transferlerin bir an önce gelmesini ister. Hocanın açıklamalarından bunu anlayabiliyoruz. Şımarmayacağız, Şampiyonlar Ligi'ne gidiyoruz diye boşa para harcamayacağız. Ölçülü transfer yapacağız. Bir stoper ve Mario Gomez'in yerine bir forvet oyuncusu alacağız." ifadelerini kullandı.

Başkan Orman sözlerine ise "Biz asla ve asla bütçemiz dışına çıkıp gelir dengesini bozacak transferler içine girmeyeceğiz, Beğenirler ya da beğenmezler. İlgilendiğimiz oyuncular var. Mario Gomez ile konuşacağımız mevzu yok. Ne Gomez ile konuştum ne de mesaj attım. Mario Gomez Beşiktaş'a gelmek isterse ikna etmek için uğraşırız. Türkiye'de sıkıntı yok. Gomez'in karar vermesi lazım. İlgilendiğimiz oyuncular. Gazetelerde yer alıyor. Daha ketum olmamız lazım. İşimiz bozuluyor. Yazdığınız her iş olmuyor" dedi.

Siyah beyazlı takımın patronu Fikret Orman Samuel Eto'o, Benteke ve Sosa hakkında "Sosa'nın önünde 3 yol var. Ya gelecek özür dileyecek. Ya isteyen kulüp varsa gidecek. Ya da çıkıp tek başına idman yapacak. Gidecek oyuncu elbette olacak. Hocamızdan henüz rapor almadık. Genç oyunculara yatırım yapmaya devam edeceğiz. Eto'o Beşiktaş'a gelmek istediğini söyledi. Oyuncu kendisi bonservisini hallederek geleceğini belirtti.Eto'o'ya karşı ilgimiz yok. İlgimiz olduğunu söylesek 2 oyuncu + 3 milyon, yok Kerim'i verecekmişiz. Eto'o ile alakamızı kestik. Benteke çok iyi bir futbolcu. Takımda görmek isteriz. Yüksek bedellere transfer oldu. Transfer kolay gözükmüyor." ifadelerinde bulundu.

Başkan son olarak, "Oğuzhan 4 yıldır Beşiktaş'ta. Artık takımın simge ve lider oyuncularından. Oğuzhan'ın futbolu burada bırakmasını istiyoruz" dedi.