Fikret Orman: Gökhan ile ilgili spekülasyon yapanın muhattabı benim

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, basın mensuplarını sorularını yanıtladı. Orman, birçok konuda çarpıcı açıklamalar yaparken; Gökhan Gönül, Gökhan Töre, Mario Gomez, Quaresma ve daha birçok konuda önemli mesajlar verdi.
Fikret Orman: Gökhan ile ilgili spekülasyon yapanın muhattabı benim
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, basın mensuplarını sorularını yanıtladı. Orman, birçok konuda çarpıcı açıklamalar yaparken; Gökhan Gönül, Gökhan Töre, Mario Gomez, Quaresma ve daha birçok konuda önemli mesajlar verdi.

''Gökhan artık ailemizin üyesi''

Fikret Orman, Gökhan Gönül ile ilgili, ''Gökhan, milli takımın iyi bir oyuncusu ve bizim de beğendiğimiz bir oyuncu, Gökhan'ı çok istiyorduk. Gökhan'ı takımda görmekten camia olarak çok mutluyuz. Gökhan ile ilgili yapılan spekülasyonlarla çok ilgilenmedik. Gökhan artık bizim ailemizin bir üyesi. Bundan sonra Gökhan ile ilgili yapılacak spekülasyonlarda karşılarında Beşiktaş'ı bulurlar. Bu tarz transferler sporun içerisinde vardır. Çok önemli bir futbolcu olduğun için aldık. Şahsi olarak çok sevdiğimde bir oyuncu. Bu transferde Umut Güner ile Emre Bey'in payı çok büyük, kendilerine teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun'' şeklinde konuştu.

Başkan Orman, transferi belirsizliğini koruyan Mario Gomez ile ilgili, Gomez ile görüşmelere başlayacaklarını, kalmasından yana olduklarını fakat diğer alternatifleri de baktıklarını söyledi. Başkan, Beşiktaş büyük bir kulüptür diye de ekledi.

Başkan Günay'ın Göztepe'ye transfer olmasıyla ilgili de ''Günay, çok sevdiğimiz bir oyuncu. Beşiktaş'ta 3. kaleci olmaktansa başka takımda 1. kaleci olmak istedi. Günay'a yeni takımında başarılar diliyorum.'' diye konuştu.

''Beşiktaş'ta transferleri ben yönlendiriyorum''

Erdal Torunoğulları için ise, ''Beşiktaş'ta transferi ben yönlendiriyorum, Erdal Torunoğulları, önceden de dış transferlerden sorumluydu şimdide aynı, Beşiktaş'taki düzen kim hangi noktada başarılı olacaksa o noktada devam ediyor. Bunlar benim vereceğim kararlar, hayali şeyler söyleniyor. Bu işler bir bütün içerisinde toplanıyor. Bu işin merkezinde de ben varım. Erdal daha önce transfer komitesinde değildi. Dış ilişkilerden soruluydu yine görevinde devam ediyor.'' şeklinde konuşarak spekülasyonlara nokta koydu. Orman, Umut Güner'in de şu an da transfer komitesinin başında olduğunu da söyledi.

''Gökhan için istediğimiz seviyede değiliz''

Siyah Beyazlı kulübün Başkanı, ''Gökhan Töre'nin kalmasını çok istiyorum, biz Gökhan'ı satıcaz diye almadık. Ciddi teklif olursa değerlendirirz. Ama istediğimiz seviyede değiliz. Atiba'nın da, Oğuzhanın'da sözleşmesi var. Hepsi bizim sözleşmeli oyuncumuz. Genel ahlak içersinde bizim oyuncularımız çok ahlaklı oyuncumuz. Kimsenin huzurumuzu bozmasına izin vermem'' diyerek oyuncularına sahip çıktı.

Orman, EURO 2016'da gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken Portekizli yıldız Quaresma için ise; ''Ricardo performansının iyi olması çok hoşuma gidiyor. İnşallah sakatlıksız bir şekilde geri gelir, daha Şampiyonlar Ligi'nde çok işimiz var Quaresma ile... '' diyerek sözlerini tamamladı.