FIFA soruşturması kapıda!

SPORCOPE DIŞ HABERLER - 18 Aralık 2015 tarihinde Kuveyt organize edilen All-Star maçı FIFA'nın radarına takıldı.
FIFA soruşturması kapıda!
SPORCOPE DIŞ HABERLER - 18 Aralık 2015 tarihinde Kuveyt organize edilen All-Star maçı FIFA'nın radarına takıldı.

Kuveyt Futbol Federasyonu'nun FIFA üyeliğinin askıya alınmasının ardından düzenlenen gösteri maçında forma giyen dünyaca ünlü yıldızlar soruşturma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.

İngiliz basınının önde gelen kuruluşlarından Daily Mail'ın servis ettiği haberde; aralarında David Beckham, Luis Figo, Roberto Carlos, Andrei Shevchenko, Michel Salgado, Jens Lehmann ve Robert Pires gibi isimlerin bulunduğu eski futbolcular hakkında soruşturma açılabileceği öne sürüldü.

Gazete, Kuveyt Futbol Federasyonu'nun üyeliğinin askıya alınmasının ardından Kuveyt ile herhangi bir sportif ilişkiye girilmemesi konusunda FIFA'nın ilgili kişilere ikişer kez uyarı yazısı gönderdiğini ancak yine de Jaber Al-Ahmad Stadyumu'nda oynanan maça katılım gösterildiğini belirtti.

Bu gelişme doğrultusunda, FIFA'nın ilgili madde kapsamında ismi geçen oyuncular hakkında soruşturma başlatma hakkı bulunduğunu savunan gazete, herhangi bir cezai yaptırım uygulanıp uygulanmayacağı konusunda nihai kararın henüz verilmediğini ancak incelemelerin başladığını yazdı.

Haberde ayrıca Steven Gerrard, Andrea Pirlo, Ronaldinho,Carlo Ancelotti ve Pierluigi Collina gibi isimlerin FIFA'nın uyarı yazısının aldıktan sonra Kuveyt'e gitmekten vazgeçtiklerinin de altı çizildi.

334020F000000578-0-image-a-182_1460840281649