Umut için yazılanlar sapıklıktırTürk futbolunun fenomen ismi Ahmet Çakar, Sporcope canlı yayınında, gündemdeki soruları yanıtladı.

İŞTE AHMET ÇAKAR'IN SÖZLERİNDEN SATIR BAŞLARI!

- İlk defa bir terör eylemi Umut Bulut'un babasının ölmesiyle spor dünyasına değmiş oldu.
- Terörün istediği bizim korkmamız, sosyal hayatımızdan kopmamız. Ülke olarak bunun üstesinden geliriz. Kimse merak etmesin.
- Babasını kaybetmiş Umut Bulut'a twitter'dan yapılan saldırılar için şerefsizlik sözü az kalır. Bu sapıklıktır. Allahsızlıktır.
- Ligler sakın ha ertelenmesin. Terörün istediği o.
- Ne malum o bombanın hedefi belediye otobüsü. Belki Gençlerbirliği-Galatasaray maçından çıkan taraftarlar olacaktı.
- Antiterör kanunlarının daha fazla sertleşmesi gerekiyor.
- Çocuğu doğuruyorsun, büyütüyorsun, bir tane şarapnel parçasıyla gidiyor. Ne uğruna!
- Yine maçta klasik şeyler olur. Üç gün sonra maalesef unutulur, beşinci gün darbe yeniden nereden gelecek diye beklersek en kötüsü o. Ülkede gündem çok çabuk değişiyor. Bir sonraki eyleme kadar, önceki eylem unutuluyor. Üç gün maçta bağırılıyor, insanlar haklı olarak kınıyor. Devlet adamları klasik laflarını ediyor. Sonra yine bir eylem geliyor.
- Trabzonspor'un bugün bastırdığı siyah tişörtler çok kötü. Siyah-gri Trabzonspor forması olur mu. Laz fıkrası gibi.
- Beşiktaş'ın yumuşak karnı stoper. Muhtemelen Necip ile Tosic oynayacak. Trabzonspor ne kadar kötü de olsa Trabzonspor, Trabzonspor'dur ama maçın ağır favorisi Beşiktaş'tır.
- Trabzonspor-Beşiktaş maçı ligin son haftasında olsaydı, Trabzon şehri o maçı Trabzonspor'a kazandırtmazdı.
- Türkiye'ye yabancı hakemin gelip gelmemesi Türk hakemlerinin elinde.
- Galatasaray-Fenerbahçe derbisini Mete Kalkavan yönetir.
- Eskişehirspor-Akhisar maçında rezillik yaşandı. Futbolda yazılı olmayan kurallar ve nezaket vardır. Oyun sakatlıktan durmuş, oyun nasıl başladı, hakem attı topu oyun başladı. Herkes yerine oturduktan sonra oyun başlar.
- Allah insanı zaman zaman test eder. Akhisar ve Cihat Arslan sempatik adamlar ama bu olayla test edildiler. Bunu yapsalardı Cihat Arslan ve Akhisar Türk futbol tarihine geçmişlerdi.
- Galatasaray ile Fenerbahçe şu an form durumu olarak mukayese edilmez ama Galatasaray Galatasaray'dır.
- Ben 'Bilezikçi Dursun' derken, Bilezik satmasından başka bir şey ima etmedim.
- Dursun Özbek'in en büyük dezavantajı adının Dursun olması. Dursun diye kulüp başkanı olmaz.
- Normal şartlar altında Beşiktaş, Trabzonspor'u 2-0, 2-1 yener.
- Önümüzdeki ay Beyaz Futbol ekibiyle aksiyon-komedi filmi çekeceğiz. Filmin bir bölümü gemide geçiyor.
- Arda Turan'ın bugünkü açıklamaları fevkalade iyi. Sanki bir diplomat ağırlığı ile yazılmış, kucaklayıcı, global bir perspektife sahip çok iyi bir yazı. Muhtemelen başkalarından da yardım almıştır. Bunu emekli bir büyükelçi yazabilir. Manifesto gibi bir yazı.
- En beğendiğim Türk teknik adam Fatih Terim. Eleştiririm, kızarım, mahkemelik alırım ama o. Yeni bir Fatih Terim doğuyor, Junior Terim; İbrahim Üzülmez.
- En başarılı başkan İlhan Cavcav'dır. Cavcav, çok tatlı adamdır. Keşke herkes onun gibi efendi olsa. Ne çakallarla karşılaşıyoruz.
- Mustafa Denizli birilerine göre kumar borcu nedeniyle Galatasaray'dan parayı peşin alıyor, Galatasaray parayı geri ver diyor, parası olmadığı için geri veremiyor. Böyle şeylerin konuşulması bile beni üzüyor. Çünkü Galatasaray'ı parasını geri vermezsen davalık olursun, tokatçı derler. Ver Galatasaray'ın parasını kardeşim. O parayı alırlar varsa tabii, yoksa geçmiş olsun.
- Galatasaray öyle bir hale geldi ki hisseli harikalar kumpanyası gibi. Her türlü rezillik oluyor. Kartuş bitti, transfer yapamıyorsun. Hamza'yı gönderiyorsun, yerine Mustafa'yı getiriyorsun, Mustafa'dan paranı alamıyorsun. Bilezik satıyorum diyorsun, bilezikçi diyorum beni eleştiriyorsun, çünkü sen bilezikçisin.
- Fatih Terim bir gün Galatasaray başkanı olabilir mi, teknik direktör olabilir mi, olabilir. Bunların hepsi olası. Bir tek şey biliyorum Fatih Terim, Fenerbahçe'ye hoca olmaz. Aslında büyük de konuşmamak lazım, çünkü Türk futbolunda her türlü tuhaflığı gördüm.

Ahmet Çakar her Pazartesi Sporcope'ta

Her söylediği ile gündem olan, her yaptığı ile olay olan ekranların ve sosyal medyanın fenomen ismi Ahmet Çakar her Pazartesi 17:30 ile 18:30 arasında canlı yayında Sporcope.com‘da.

Sivri dilinin yanında yaptığı farklı yorumlarla sporseverleri ekran başına kitleyen Ahmet Çakar, Sporcope'un Periscope hesabından takipçileriyle buluşuyor.

Sporcope'un Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarına göndereceğiniz sorular canlı yayında Ahmet Çakar'a sorulacak.