Fenerbahçe'den Hürriyet'e yalanlama

"Fenerbahçe, yöneticilerin son Ankara ziyaretinde Kenan Evren Lisesi ile ilgili de görüşlerini bildirdi. Sarı lacivertliler Kenan Evren Lisesi karşılığında yaptırdıkları 3 okula karşılık faizi ile birlikte 150 milyon TL'ye yakın bir paranın kendilerine verilmesini istiyor." haberine yalanlama...
Fenerbahçe'den Hürriyet'e yalanlama
"Fenerbahçe, yöneticilerin son Ankara ziyaretinde Kenan Evren Lisesi ile ilgili de görüşlerini bildirdi. Sarı lacivertliler Kenan Evren Lisesi karşılığında yaptırdıkları 3 okula karşılık faizi ile birlikte 150 milyon TL'ye yakın bir paranın kendilerine verilmesini istiyor." haberine yalanlama...Fenerbahçe, Hürriyet'in haberini resmi sitesinden yayınladığı açıklamayla yalanladı. İşte o duyuru:

"Bugünkü Hürriyet Gazetesi'nde "3 Okul için 150 Milyon" başlıklı haber gerçeği yansıtmamaktadır.

Başkanımız ve yöneticilerimizin Ankara ziyaretinde, haberde yer aldığı şekliyle bir diyalog yaşanmamış olup, haber içerisindeki bilgiler de gerçek dışıdır.

Kulübümüzün, Kenan Evren Lisesi konusundaki planlarında herhangi bir değişiklik bulunmamaktadır.

Bu tür gerçek dışı haberlere itibar edilmemesini kamuoyundan rica ederiz."

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

-------------------------------------------------------------------------

Hürriyet'in yayınladığı haber ise şu şekildeydi:

"Milli Eğitim Bakanlığı'nın izin vermemesi üzerine maliyeye ait olan lise arazisini alamayan F.Bahçe, burada yapacağı yatırımlardan elde edilecek brüt gelirin yüzde 20'sinin devlete verileceğini belirtti.

Sarı lacivertliler, anlaşmanın çok kârlı olmadığını ve bu nedenle para iadesinin daha doğru olacağına inanıyor.

‘ÖNEMLİ BİR BORÇ YÜKÜ'
Kenan Evren Lisesi'nin yıkılma tehlikesi olduğunu belirten F.Bahçe, bu okulun yerine devlet tarafından yeşil alan ve otopark yapılabileceğini vurguladı.

Sarı lacivertli kulüp önümüzdeki aylarda harcadığı paranın iadesi için devlet yetkilileri ile bir araya gelerek, çözüm yolu arayacak.Yapılan protokole uyulmadığı için Milli Eğitim Bakanlığı ile ve Maliye Bakanlığı ile mahkemelik olan Fenerbahçe Kulübü, okullar için harcanan paranın bankalardan kredi olarak çekildiğini ve bunun kulüpleri için önemli bir borç yükü doğurduğunu belirtti.

Sarı lacivertliler, bu paranın kur farkı ve faizi ile birlikte iadesini için çalışmalar yapacak."