'Ezeli Fenerbahçe Düşmanlığı Yapanlar..''

Fenerbahçe-Karabükspor maçında vermiş olduğu kararlarla sert eleştirilere maruz kalan Fırat Aydınus'a yüksek not verildi.
'Ezeli Fenerbahçe Düşmanlığı Yapanlar..''
Fenerbahçe-Karabükspor maçında vermiş olduğu kararlarla sert eleştirilere maruz kalan Fırat Aydınus'a yüksek not verildi.

Dün akşam oynanan Fenerbahçe-Karabükspor maçını yöneten Fırat Aydınus, karşılaşmada Fenerbahçe lehine vermiş olduğu penaltı kararı ve Ceyhün Gülselam'a göstermiş olduğu kırmızı kart kararları çok tartışılmıştı.

Maçın ardından verdiği kararlarla medyada ağır eleştirilere maruz kalan Fırat Aydınus'a eski hakemlerden de tepki görmüştü. Tartışmalı kararlar veren Fırat Aydınus'un gözlemci raporu belli oldu.

8.3 VERİLDİ


FIFA kokartlı eski hakem ve MHK eski üyesi Muhittin Boşat, Fenerbahçe-Kardemir Karabükspor maçını yöneten Fırat Aydınus'un notunu sosyal medya hesabından açıkladı.

Muhittin Boşat, sosyal medya hesabından "Fırat Aydınus'un yönetimini çok beğenen gözlemcisi Hamza Işın kendisine 8.3 gibi iyi bir not vermiş... ne diyelim, ahbap çavuşlar .......!!!" açıklamasında bulunarak Aydınus'un notunu açıklamış oldu.

FENERBAHÇE'DEN AÇIKLAMA GELDİ


Öte yandan sarı-lacivertli kulüp, Fırat Aydınus'un göstermiş olduğu yönetimle ilgili resmi internet sitesinden bir açıklama yayınladı.

İşte o açıklama:

Dün oynanan Fenerbahçe – Kardemir Karabükspor karşılaşmasının ardından, özellikle yazılı ve görsel basında, müsabakanın hakemi Fırat Aydınus'un yönetimiyle ilgili, son derece taraflı ve algı dizaynına yönelik bir takım yorumlar ve karşılaştırmalar yer almaktadır. Yapılan bütün yorumların ön kabulü, müsabaka hakeminin oyun kurallarını uyguladığı, majör hata yapmadığı yönünde ise de  yorumların devamında müsabaka hakeminin müsabakanın sonucuna tesir eden bir yönetim gösterdiği şeklinde önceki kabul ile taban tabana zıt bir sonuç yorum şeklinin benimsendiği görülmektedir.Taraflı hakem yönetimlerinden ötürü tarihte bir ilk olarak son lig maçında şampiyonluklar kaybeden, kötü hakem yönetimlerinden en çok nasibini almış kulüplerden biri olarak, dün 5-0 kazanmış olduğumuz karşılaşmayla ilgili yapılan hakem yorumları son derece maksatlı ve sıra dışıdır. Tarafsız yorumlara saygımız sonsuzdur. Ancak bu yorum sahiplerinin büyük bölümünün, Fenerbahçe futbol takımının lig şampiyonluğu yarışına dönmesinden rahatsız olduğu anlaşılmaktadır. Bu yorumcuların bir bölümünün ise Fenerbahçe'nin lig şampiyonluğu yarışında olmaması ile mevcut yönetimin değişeceği beklentisinde olanlardan oluştuğu görülmektedir. Nihayet bir bölüm yorum sahipleri ise ezeli Fenerbahçe düşmanlığı yapanlardır.