Fenerbahçe'de planlar değişti

İzlanda ile oynanan milli maçta sol ayak bileğinden sakatlanan genç yıldızdan kötü haber geldi.
Fenerbahçe'de planlar değişti
İzlanda ile oynanan milli maçta sol ayak bileğinden sakatlanan genç yıldızdan kötü haber geldi.

Ozan'ın sahalara dönmesi en az 2 ay sürecek. Ozan'ın sakatlığında kim formayı kapacak? İşte senaryolar...


Fenerbahçe'de Lens'in iyileşme sürecinin uzaması moralleri bozarken, bir şok da Ozan Tufan'dan geldi. Genç orta saha oyuncusu, Milli Takım'ın İzlanda ile oynadığı karşılaşmaya 11'de başlamıştı. Ozan, ilk yarının son dakikalarında Birkir Bjarnason'un müdahalesiyle acı içerisinde yerde kalmış, ikinci devrenin başında yerini Tolga Ciğerci'ye bırakmıştı.

Tekerlekli sandalyede

Ozan Tufan'ın yapılan kontrollerinde, sol ayak bileğindeki bağlarda yırtık olduğu tespit edildi. Uçaktan indikten sonra tekerlekli sandalyeyle havalimanından çıkan ve çok üzgün olduğu gözlenen başarılı futbolcunun en az 2 ay sahalardan uzak kalacağı öğrenildi. Ozan'ın ligin ilk devresinde sahalara dönmesi çok zor görünüyor.

Morali alt üst

Yıldız futbolcu, Dick Advocaat yönetiminde performansını artırmış ve takımın vazgeçilmezlerinden biri olmuştu. Tam formunu yükselttiği bir dönemde yaşadığı bu ciddi sakatlık, Ozan'ın moralini alt üst etti.

Ozan'ın sakatlığında kim formayı kapacak? İşte senaryolar...

Dick Advocaat, Alper Potuk'u yedek soyundursa da hemen her maçta sonradan oyuna aldı. 25 yaşındaki oyuncu genelde orta sahada görev yaptı. Ozan'ın yokluğunda forma giymesi beklenen ilk isim Alper. Enerjik yapısı ve süratiyle ön plana çıkan başarılı futbolcunun en önemli eksiği ise istikrarlı bir performans sergileyememesi. Yine de Alper Potuk formaya en yakın isim.