Gece operasyonu 03:00'e kadar sürdü

Fenerbahçe'nin hocası Dick Advocaat, "Topla ne yaptığını bilen oyunculara ihtiyacım var. Mehmet Topal, Souza, Ozan Tufan gibi üç güçlü oyuncum var ama sadece birini sahaya sürmem gerekir" dedi. Başkan Aziz Yıldırım, Jeremain Lens'ı bitirdiklerinin müjdesini verirken yeni isimler de masaya yatırıldı.
Gece operasyonu 03:00'e kadar sürdü
Fenerbahçe'nin hocası Dick Advocaat, "Topla ne yaptığını bilen oyunculara ihtiyacım var. Mehmet Topal, Souza, Ozan Tufan gibi üç güçlü oyuncum var ama sadece birini sahaya sürmem gerekir" dedi. Başkan Aziz Yıldırım, Jeremain Lens'ı bitirdiklerinin müjdesini verirken yeni isimler de masaya yatırıldı.Fenerbahçe'de başkan Aziz Yıldırım ve yöneticiler, 3-3 biten Kayserispor maçı sonrası teknik direktör Dick Advocaat ile sabaha karşı 03:00'e kadar süren bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantının ana gündem maddesi takımın geleceği ve yapılacak transferlerdi.

Fenerbahçe yönetimi, Dick Advocaat'a Jeremain Lens konusunda Sunderland ile tamamen anlaştıkları haberini verirken, Hollandalı bu duruma bir hayli sevindi. Advocaat, basın toplantısında söylediği, "Topla ne yaptığını bilen oyunculara ihtiyacımız var" cümlesini bu toplantıda da tekrarladı. Hollandalı teknik adam, özellikle orta alandaki kreatif eksiklikten yakındı.

Fenerbahçe'nin tecrübeli hocası, "Elimde Mehmet Topal, Josef de Souza ve Ozan Tufan gibi üç güçlü oyuncu var. Ama onları sadece savunmanın önünde tek olarak kullanabilirim. Yani sadece üçünden birini sahaya sürmem gerekir" dedi.

STATTAN DİREKT HAVALİMANINA GİTTİ

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, ön tarafta oynayabilecek meziyetlere sahip, orta alan katkısının kaçınılmaz olduğunu ifade ederken, bu eksikliğin takımın üretkenliğinde olumsuz etki yapabileceğinin altını çizdi.

Fenerbahçe yönetimi, Hakim Ziyech olsa da olmasa da orta alan takviyesi için ellerinden geleni yapacaklarının sözünü Hollandalı çalıştırıcıya verdi. Tüm bu görüşmeler, sabaha karşı 03:00'e kadar sürdü.

Fenerbahçe'nin hocası Dick Advocaat, toplantının ardından direkt olarak havalimanına gitti ve saat 06:30'da ülkesi Hollanda'nın başkenti Amsterdam'a uçtu. Milli maçlar arasında ülkesindeki özel işlerini yoluna koyacak olan Dick Advocaat'ın bazı transfer görüşmelerinde bulunacağı da ifade edildi.

Sabah'ın haberine göre Fenerbahçe'nin tecrübeli teknik adamı Dick Advocaat'ın, 10 numara arayışını da bu ülkede sürdüreceği ve yönetime yardımcı olacağı kaydedildi.