Fenerbahçe'de Caner Erkin kadro dışı!

SPORCOPE ÖZEL - Galatasaray derbisi öncesinde Fenerbahçe'de şok bir kadro dışı kararı alındı.
Fenerbahçe'de Caner Erkin kadro dışı!
SPORCOPE ÖZEL - Galatasaray derbisi öncesinde Fenerbahçe'de şok bir kadro dışı kararı alındı.

Sarı lacivertli ekipte Caner Erkin sürpriz bir şekilde son dakikada kadro dışı bırakıldı. Başarılı sol bekin yerine Uygar Mert Zeybek maç kafilesine dahil edildi.

Hafta içi yapılan idmanların tamamında takımla birlikte çalışan ve herhangi bir sakatlığı bulunmayan milli oyuncu hakkında verilen bu karar Fenerbahçeli taraftarlar tarafından şaşkınlıkla karşılandı.

CANER ERKİN NEDEN KADRO DIŞI KALDI!

Sarı lacivertli takımda Caner Erkin'in son dakikada kadro dışı kalmasının sebebi de ortaya çıktı. Son ana kadar maç kafilesinde yer alan milli oyuncu, Galatasaray maçının ilk 11'inde olmadığını öğrenince sert tepki gösterdi ve Türk Telekom Arena'ya gitmek istemedi. Yükselen tansiyonun ardından yıldız oyuncu kadro dışı bırakıldı.

Deneyimli oyuncu, yaşanan bu krizin ardından sezon sonuna kadar kadro dışında bırakıldı ve sözleşmesinin uzatılmamasına karar verildi.

Caner Erkin ayrıca son olarak Torku Konyaspor maçında yedek soyunmasına 83. dakikada Hasan Ali Kaldırım'ın yerine oyuna dahil edilmesine de tepki göstererek şimşekleri üzerine çekmişti.

Böylece Caner Erkin'in maça saatler kala sosyal medya hesabı instagram üzerinden yaptığı paylaşım sebebiyle kadro dışı bırakıldığı iddiaları da düşmüş oldu. Söz konusu görsel, Fenerbahçe Kulübü sosyal medya ekibi tarafından hazırlanıp paylaşıldığı için deneyimli oyuncuya herhangi bir sorumluluk yüklenmedi.
FENERBAHÇE'DEN YAPILAN AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE;

"Bugün oynanacak Galatasaray – Fenerbahçe karşılaşması öncesi Can Bartu Tesisleri'nde Teknik Direktörümüz Vitor Pereira'nın futbolcularımızla yaptığı maç toplantısında 18 kişilik kadroda yer alan Caner Erkin, toplantı sonrası Teknik Direktörümüz Vitor Pereira'ya karşı spor ahlakına aykırı ve seviyesizce bir davranış içinde bulunmuştur.

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira tarafından Caner Erkin maçın 18 kişilik kadrosundan çıkartılmıştır.

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira tarafından kadro dışı bırakılan Caner Erkin ile ilgili kararı, Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu verecektir.

Kamuoyuna duyurulur."