Fenerbahçe yönetimine acı reçete

Fenerbahçe yönetiminden, Dick Advocaat'a tam destek geldi. Hollandalı teknik direktör ise yönetime sunduğu raporda eksikleri tek tek sıraladı.
Fenerbahçe yönetimine acı reçete
Fenerbahçe yönetiminden, Dick Advocaat'a tam destek geldi. Hollandalı teknik direktör ise yönetime sunduğu raporda eksikleri tek tek sıraladı.

Fenerbahçe yönetimin, teknik direktör Advocaat'a destek belirterek sezon sonuna kadar görevini sürdürmesini istediği belirtildi. Tecrübeli teknik adama güvenini dile getiren yönetimin, "Senden ve ekibinden memnunuz. Yönetim olarak milli takım arasında ülkene gitmen nedeniyle herhangi bir rahatsızlığımız olmadı. Takımı kısa sürede toparlayacağına inanıyoruz" dediği ifade edildi.

ADVOCAAT'TAN ACI RAPOR
Yönetime detaylı bir rapor sunan Advocaat, devre arasında kadroya en az 4 takviye yapılması, 4 isimle de yolların ayrılması gerektiğini söyledi. Hollandalı çalıştırıcı, kaleci, forvet ve orta sahada 8 ile 10 numara ihtiyacı olduğunu kaydetti. Tecrübeli teknik adamın "Takımda bazı oyuncuların kendisini geliştireceğini düşünmüyorum" diyerek Stoch, Van der Wiel ve Aatif'ı kastettiği öğrenildi. Hollandalı hocanın ayrıca Stoch, Salih ve Aatif için devre arasında gönderilebilir raporunu yönetime bildirdiği sızan bilgiler arasında.

SORUN ÖZGÜVEN
Hollandalı çalıştırıcı, Fenerbahçe'deki gerçek sorunu belirledi. Advocaat'a göre oyuncular mental açıdan bitik ve özgüven sorunu var. Hollandalı teknik adam, takım gol yediğinde sahada buna tepki verecek oyuncu sayısının az olduğundan dert yanıyor. Tecrübeli çalıştırıcı, tribünlerin tepkisinden çekindiği için birçok futbolcunun sorumluluk almaktan kaçtığına vurgu yaptı.

ÇOK ÖFKELENDİ
Alanyaspor ile oynanan karşılaşmayı kendi odasında izleyen Başkan Aziz Yıldırım, alınan beraberlik sonrasında futbolculara öfke kustu. Maç bittikten 2 saat sonra kulüpten ayrılan Başkan, kötü gidişatın faturasını oyunculara kesti. "Sahada Josef ve Mehmet Topal dışında savaşan 3. bir futbolcu yok" diyen Yıldırım'ın, Van der Wiel,Hasan Ali, Emenike ve Volkan'a Şen'e tepkili olduğu kaydedildi.

YÖNETİM BEKLEMEDE
Fenerbahçe'de yönetim, gündeminde şu an için para cezası bulundurmuyor. Manchester United ve Atiker Konyaspor maçı nedeniyle beklemede olan yönetim, oyunculara gerekli uyarıları yaptı ve aba altından sopa gösterdi. Sarı-lacivertlilerde bu iki maçta da kötü sonuç alınması halinde takımdaki birçok oyuncuya para cezası verilmesi gündeme gelecek.