"Fenerbahçe yerine Sevilla'ya giderdim."

Gaziantepspor'un tecrübeli golcüsü İlhan Parlak,Ajansspor'dan Ekrem Konur'un sorularını yanıtladı.
Kayserispor'dan Fenerbahçe'ye gitme tercihinin hata olduğunu düşünüyor musun?

"O dönem Fenerbahçe'ye gelmenin doğru karar olduğunu düşündük. Tabii ki aksi karar verdiğimizde sonucun ne olacağını bilemeyiz. Ancak o dönem İspanya'dan Sevilla alternatifi vardı. Şu anki aklım olsa Fenerbahçe'ye yerine Sevilla'ya giderdim. Fenerbahçe'nin ve çalıştığım insanların hakkını yememek lazım .Fenerbahçe'de çok şeyler öğrendim"

Bir dönemler formasını giydiğin Kayseri Erciyes Süper Lig'e çıktığı gibi düştü. Bu durumu neye bağlıyorsun?

"Öncelikle kulüplerin bir üst lige çıkması veya çıktığı gibi düşmesi Kayseri Erciyesspor'a özgü bir durum değil.Ülkemizde birçok takımda ne yazık ki aynı sorunlar var.Buna Türk futbolunun genel sorununun yansıması diyebiliriz. Önemli olan küme düştükten sonra iyi programlı yönetilip tekrar bir üst lige yükselmektir"

Gaziantepspor çok hoca değiştirdi. İsmail Kartal ve İbrahim Üzülmez sonrası Bülent Uygun'da karar kılındı. Sence ligde kalma şansınız nedir ?

"Öncelikle Teknik Direktör değişikliği,başarısızlık veya başarı getirir diye birşey yoktur. Süper Lig'de her takım rakiplerini yenebilecek kapasitede.Bu bizim içinde geçerli.Çok çalışarak ve bir birimize inanarak İnşallah Süper ligde kalacağız"

Son yıllarda hep küme düşmesi muhtemel takımlara gidiyorsun.Neden İlhan Parlak'ı daha üst düzey takımlarda göremiyoruz?

"Büyük takımdan ayrıldıktan sonra tekrar üst düzey takımlara dönüş yapmak her zaman zordur.Fenerbahçe'den ayrılıp Ankaraspor'a gittim, ancak belli bir süre sonra kulübün kapanması 1 yılımın kaybına neden oldu. Sonrasında 4 yıl Karabükspor'da istikrarlı dönemler yaşadım.O dönemlerde A milli takım'a gidebilecek potansiyele sahiptim.Sonrasında büyük hedeflerle transfer olduğum Kayseri Erciyespor'da ciddi sakatlık yaşadım.Şu an 30 yaşındayım ve önümde daha güzel yılların olduğuna inanıyorum"

Milli Takım'da santrfor eksiği bariz göze çarpıyor. Sence bu sorun nasıl çözülür? Sence İlhan Parlak Milli Takım'da olmalı mı?

"Daha önce belirttiğim gibi; A Milli Takıma seçilecek seviyeye ulaşmıştım,Ama nasip olmadı. A2 Milli Takımı'na kadar tüm genç milli takım formalarını giydim.Çok iyi 87 jenerasyonumuz vardı.Şu an en büyük hedefim A Milli takım formasını giymek. İnşallah ilerleyen dönemlerde A Milli Takım formasını giymek nasip olur"

Zico ve Aragones ile çalıştın.UEFA Avrupa Ligi'nde büyük başarı elde ettiniz ve sonra Aragones geldi.İki hocayı kıyaslayabilir misin?

"Her teknik direktörün kendine göre prensipleri,kuralları ve çalışma metodları var.Kariyerim boyunca birçok kaliteli teknik direktörlerle çalıştım.Futbolcu açısından kendisini sürekli oynatan teknik direktörler her zaman en iyileridir.Kendi adıma konuşmak gerekirse,çalıştığım tüm hocalarımın bilgilerinden ve tecrübelerinden yararlanmaya çalıştım.Zico ve Aragones ikiyle çalışmak büyük şans ve bu iki büyük ismi kıyaslamak benim haddim değil"

Çekindiğin kaleci,defans oyuncusu ve unutamadığın bir anın var mı?

"Tüm sporcu arkadaşlarımı severim.Şu ana kadar çekindiğim kelci ve defans oyuncusu olmadı.Her oynadığımızda gol atmayı başardığım takımların kalecileri ve defans oyuncuları bana sempatik gelmiştir.Unutamadığım anım ise;Karabükspor formasıyla son hafta Fenerbahçe'yi yenerek Süper ligde kalmıştık.İlk yarı bittiğinde küme düşme hattıydaydık.İkinci yarı oyna girerek,kariyerimin en iyi futbollarından birisi oynadım ve Fenerbahçe'yi yenerek ligde kalmıştık"
(AJANSSPOR)
HABER YORUMLARI