Fenerbahçe sıkıntıda!

Fenerbahçe'de teknik direktör Aykut Kocaman, takımın puan tablosundaki durumundan dolayı düşünceli günler geçiriyor.
Fenerbahçe sıkıntıda!
Geçen milli takım arasında Aykut Kocaman, 1.5 aylık süreyi “ölüm kalım” süreci şeklinde yorumlamıştı. Başakşehir yenilgisi ile başlayan zorlu periyot Galatasaray derbisi ile son bulacak. Bu süreçte, Beşiktaş ve Alanya'yı yenen, Akhisar'a yenilen Fenerbahçe'nin önünde şimdi Malatyaspor ve Galatasaray maçları var. Kocaman bu süreci en az 16 puanla kapatmanın hesaplarını yapıyordu.

1 beraberlik ve 5 galibiyetle süreci atlatmak isteyen Kocaman daha ilk 4 maçın 2'sinde yenilgi alınca işler karıştı. Yeni hedef ise 18 puanın 12'sini almak. Korkulan ise 9 puanda kalmak. Bu durumda pek çok sıkıntının baş göstereceği ciddi ciddi konuşuluyor.

Kocaman'ın inancı tam: Şampiyon olacağız
Aykut Kocaman geçmişte yarattığı “antrenör takımını” yaratmak için zamana ihtiyacı olduğunu biliyor. Bir başka bildiği ise istediği antrenör takımını yaratana kadar takımları daima sahaya bir karakter koyardı. 7 haftalık süreçte Fenerbahçe'nin herhangi bir karakter koyamaması Kocaman'ın en büyük sıkıntısı.

Kocaman'ın takımları rakibi 70'den sonra fizik gücü yenerdi. Fakat yeni Fenerbahçe, bunu bir türlü sahaya koyamıyor. Bu yüzden de takımın fiziksel gücünü yükseltmeye dönük antrenman programları hazırlandı. Rakibe üstünlük kurmak bir yana kendilerinin fiziken oyundan geri kaldığının altını çizen Kocaman, yaş ortalamasını da aşağı çekmeye çalışıyor.

Takımının kaliteli oyunculardan oluştuğu görüşünü tekrarlayan Aykut Kocaman, futbolcuları ile yaptığı konuşmalarda herşeye rağmen şampiyon olacakları görüşünü de yineledi.
Kaynak: Fotospor
HABER YORUMLARI