Gökhan Gönül'ün doping iddialarına Ahmet Bulut'tan yanıt

Gökhan Gönül'ün menajeri Ahmet Bulut, doping iddiaları ile ilgili Sporcope.com'a konuştu.
Gökhan Gönül'ün doping iddialarına Ahmet Bulut'tan yanıt
Gökhan Gönül'ün menajeri Ahmet Bulut, doping iddiaları ile ilgili Sporcope.com'a konuştu.

Ünlü menajer, Gökhan Gönül'ün Beşiktaş maçının ardından verdiği A numunesinde çıktığı iddia edilen yasaklı madde haberleri konusunda Sporcope.com'a kısa bir açıklama yaptı. Bulut açıklamasında, iddialarda olduğu gibi Gökhan Gönül'ün yasaklı madde kullandığına ilişkin haberleri yalanladı.

OLAY NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Olayı ortaya çıkaran AMK gazetesinin haberine göre, Fenerbahçe'nin yıldızı Gökhan Gönül'ün A numunesinde yasaklı maddeya rastlandığı belirtilmişti.

İşte o haber;

Fenerbahçe'nin başarılı futbolcusu Gökhan Gönül'de yasaklı maddeye rastlandı. Şok etkisi yaratacak haberin detayları bir ihmali de gözler önüne serdi. 12 Şubat'taki Kasımpaşa maçında aldığı darbe ile kaburgasında kırık oluşan ve bu şekilde uzun süre devam eden Gökhan Gönül, Beşiktaş maçı öncesi İstanbul'da ağrı kesici iğne tedavisi gördü. Tedavi sonrası derbiye çıkan yıldız isim kura kendisine çıkınca idrar numunesi verdi. Köln Doping Araştırma Merkezi'nde açılan A numunesinde yasaklı madde çıktı. Bu durum Futbol Federasyonu'na da bildirildi.

CEZA ALMAMASI DA MÜMKÜN

Takım doktoru Burak Kunduracıoğlu, tedavinin tüm aşamalarından haberdardı. Futbolda Dopingle Mücadele Talimatı'nda kullanılan madde, tedaviden önce Dopingle Mücadele Kurulu'na, maçtan önce de TFF'ye hazırlanacak formla bildirilmesi gereken içerikteydi. Ancak Kunduracıoğlu'nun bu bildirimi, doping kurası Gökhan Gönül'e çıkınca yaptığı iddia edildi. Talimatname gereği Gökhan Gönül'ün iki yıl men cezası alması da, hafifletici sebeplerle ceza çıkmaması da mümkün. Bu arada Fenerbahçe cephesinden ise TFF'ye bildirimin derbiden önce yapıldığı yönünde duyum alındı.

Konuyla ilgili Fenerbahçe kulübünden yakın zamanda bir açıklama bekleniyor.

HUKUK KURULU'NA SEVK EDİLDİ

Hürriyet'în haberine göre Gökhan Gönül Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu'na sevk edildi. Yapılacak inceleme sonucunda Gökhan Gönül suçlu bulunduğu taktirde 2 yıla kadar ceza alması gündemde.