"F.Bahçe 10 kat fazla harcadı"

SPORCOPE DIŞ HABERLER - UEFA Avrupa Ligi son 16 turu mücadelesinde Perşembe günü temsilcimiz Fenerbahçe ile karşılaşacak olan Braga İstanbul yoluna çıktı. Portekiz ekibinde takımla birlikte seyahat eden başkan Antonio Salvador basına açıklamalarda bulundu.
SPORCOPE DIŞ HABERLER - UEFA Avrupa Ligi son 16 turu mücadelesinde Perşembe günü temsilcimiz Fenerbahçe ile karşılaşacak olan Braga İstanbul yoluna çıktı. Portekiz ekibinde takımla birlikte seyahat eden başkan Antonio Salvador basına açıklamalarda bulundu.

"Daha önce Türkiye'den galibiyetler çıkardık"

Avrupa'daki tek Portekiz temsilcisi olmaktan gurur duyduklarını ve bunun getirdiği sorumluluğu üzerinde hissettiklerini belirten Salvador, Fenerbahçe deplasmanı için umutlu konuştu. Salvador, "Bu turda karşı karşıya gelecek iki iyi takım var, bu maç da turun ilk ayağı. Harika bir takıma karşı oynayacağız, Fenerbahçe bu sezon toplamda dört kez yenildi, biz ise sadece beş kez yenildik. Sadece iyi takımlar bu kadar az mağlubiyetle ilerlemeyi başarabilir. Karşılaşabileceğimiz zorlukların farkındayız, Fenerbahçe'nin arkasında güçlü bir taraftar desteği olacak, bunu daha önce Galatasaray, Sivasspor ve Beşiktaş ile oynadığımız maçlardan biliyoruz. Oynadığımız yıllarda bu üç takım oldukça güçlüydü ancak deplasmanda hepsine karşı galibiyet çıkarmayı başarmıştık" dedi.

"Fenerbahçe transferde bize göre 10 kat fazla harcadı"

Francisco Sa Carneiro Havaalanı'nda açıklamalarını sürdüren Salvador, "Her zaman güçlü rakiplerle eşleşiyoruz. Fenerbahçe bu sezon transfere 40 milyon euro harcadı, Braga ise sadece 4. Yani tamı tamına on katımızı harcamışlar. Bu bizim hırsımızı etkilemeyecek, önümüzdeki tura geçmek için mücadele vereceğiz. Şundan eminim ve söylemekten yılmayacağım; Braga herhangi bir sahada herhangi bir takıma karşı her zaman mental olarak hazır olacaktır" dedi.

"15 maçtır yenilmiyoruz ve hedefimiz kazanmak"

Fenerbahçe'nin Portekizli teknik adam Vitor Pereira tarafından yönetilmesini de değerlendiren başkan, "Bunun durumu etkileyeceğini düşünmüyorum. Önemli olan şey onların harika bir takımı ve harika taraftarları olması. Braga ise bu tarz atmosferlere alışmış durumda ve oyuncularımız turu geçmek için çabalayacak. Takımımız Portekiz'de çok az maç kaybetti ve 15 maçtır yenilmiyoruz. Her rakibe karşı oynayabilecek potansiyelimiz var, tabii ki her zaman başarılı olamazsınız ama biz hazırız ve kazanmayı hedefliyoruz" sözleriyle konuşmasını noktaladı.

Temsilcimiz Fenerbahçe, Braga ile 10 Mart (yarın) saat 20:00'de Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda oynanacak maçta karşı karşıya gelecek.