"Federasyon ne iş yapıyor?"

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Beşiktaş'ın Süper Kupa maçı olayları nedeniyle aldığı cezalar ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi.
İşte Orman'ın yaptığı açıklamalar:

HERKES SUÇLU BİR TEK TFF DEĞİL


"Bir maç oynadık, Süper Kupa maçı ve istenmeyen olaylar gelişti. Baktığımız zaman bu maç bizim misafir olarak gittiğimiz bir yer. Stadı biz seçmedik. Biz ve Konyaspor oraya maç oynamaya geldik ve misafir olarak geldik. İstenmeyen görüntüler daha önce Eskişehir-Göztepe ve Konyaspor-Başakşehir maçlarında da oldu. Passolig uygulaması kişilere yönelik bir sistem olarak kuruldu. En donanımlısını biz kendi stadımıza yaptık. Şu ana kadar geldiğimiz noktada bu sitsem çalışmıyor. Kişilere değil de kurumlara zarar veriliyor. Konyaspor da 5 maç ceza aldı, yazık günah. Başakşehir-Konyaspor maçında ceza alan insanlar kupa maçı diye kupa da ceza alacaktı. Ama hiçbir ceza almadan bizim maça da geldiler. Ama şu anda Konyaspor taraftarı Konya'da cezalandırıldı, Beşiktaş için de aynı şeyler geçerli. Beşiktaş taraftarının da hatası var. Meşale yakıldı, ses bombaları atıldı. Bunlar nasıl stada girdi? Bunların sorumlusu Beşiktaş değil, organizasyonu yapan kurum. Görüntüler de var. bıçaklar falan var. bunu federasyon kontrol eder. Bunun duyumunu aldığım için tepkimi söyledim. Herkes suçlu bir tek TFF suçlu değil. Herkes bizi TFF ile kavga ettirmeye çalışıyor buna kendileri de dahil. Biz pozitif katkı için uğraşıyoruz."


BİZ DE BİR AVANSLA BAŞLARIZ


"Statlara seyirci gitmiyor. Buna en büyük katkı sağlayan Beşiktaş Kulübü'ne verilen bu cezayı vicdanlara sığdırabiliyor muyuz? Bunu düzeltmek federasyonun işi. Böyle bir çalışma var mı? Biz uğraşıyoruz. Gaziantepspor küme düştü? Bütün sene 65 bin seyirci gitmiş ama 25 bini son maçta Beşiktaş seyircisi gitmiş. Dünyayı ayağa kaldırmak ne demek? Beşiktaş oynadığı futbol ve saha içi dışında yaptıklarıyla dünyayı ayağa kaldırıyoruz. Come to Beşiktaş ile dünyanın her yerinde haber olduk. Bütün transferlerle dünyayı ayağa kaldırdık. Beşiktaş üzerinde oynanan oyunları görmüyor değiliz. Bizim oynadığımız tek oyun var, sahada oynuyoruz. Ama Beşiktaş üzerinde oynan oyunu taraflı tarafsız herkes görüyoruz. Beşiktaş taş, rüzgar taştan anca toz olur. Biz de bir avansla başlarız. Yan yana gelmeyen, el sıkmayan bir anda kanki olmalarını herkes görüyor. oyuna gelmeyeceğiz. Beşiktaş taraftarı Beşiktaş'tan sorumludur. Beşiktaş'ı iyi temsil etmek durumundayız. Oyunlara gelmeyeceğiz. Bizim genetiğimiz efendiliktir. Bu olaylar bizim stadımızda olmazdı. Beşiktaşlıları duyarlı ve sakin olamaya davet ediyorum. Yarın herkes maçı evinde izlesin. Sonradan çıkan olaylara izin vermeyelim, araya provokatörler karışıp olayları başka yerlere de çekebilirler. Uyanık olmamız lazım. Haksızlığa uğradık ama tarihimizde ilk defa uğramıyoruz. Hepimiz sakin olacağız. Herkes evinde formasını giyip dua etsin. Beşiktaş'ın yine arkasında olacağız."

BEŞİKTAŞ SAHADA OYNAR

“Biz muhteşem kadromuzla işimize bakacağız. Beşiktaş sahada oynar. Beşiktaş taraftarı da yapılan oyunları görecek zekadır. Oyunlara gelmeyeceğiz. Bizim oynadığımız tek oyun var. Sahada yapılan oyunlardır.”


CEZAYI HAK EDECEK LAF OLDUĞUNA İNANMIYORUM

"Cezayı hak edecek laf olduğuna inanmıyorum. Üslup olarak nezaketi unutmadan konuşurum. Tahkim ya da disiplin kurulu kararlarından evvel bir şeyler konuşuluyordu. Beşiktaş'a iki maç ceza verilecek diye duyum aldım. Yalan da olabilir. Kurullar, objektif olarak karar vermeli. Bizim tribünlerimizde de hata var diyorum. Hatamızı da söylüyorum. Daha gol yok, rakip taraftarı sahaya giriyor. Daha 10. dakikada insanlar sahaya girebiliyorsa bunlar oluşabilecek bir şey. Testi kırıldıktan sonra faza konuşmanın manası yok. daha fazla laflar söyleyen hakaret eden başka kişiler disiplin kuruluna gönderilmiyor. Kıskanmaları anlıyorum. Söylediğim lafın arkasındayım."

FEDERASYON NE YAPIYOR

"Federasyon ne yapıyor? Biz yönetiyoruz diyorsunuz ama ona, buna karışmıyorsunuz. Göreviniz ne? Ne yapıyorsunuz, gündeminizde ne var? bize anlatsınlar, biz de ne yaptıklarını bilelim. Yardımcı olalım, beraberce işler yapalım. Ama ne yaptıklarını futbol açısından biraz ortaya koysunlar."


PAZAR GÜNÜ OYNADIĞIMIZ MAÇTAN SONRA...

“Pazar günü oynadığımız maçtan sonra kurallarda bir değişiklik yapamazlar. Eğer zaten yaparlarsa neyse konuşmayayım ceza alırız.”


OSMANLISPOR'A OY VERDİM

“Kulüpler Birliği'nde Osmanlıspor'a oy verdik. Vefalı bir takımız. Bir lira almadan bize evlerini açtılar. Bunu unutursak Beşiktaş'a yakışır hareket etmemiş oluruz. Dursun Özbek beni arayıp oy isteseydi, aynı şeyleri söylerdim. Başakşehir, Osmanlıspor ve Konyaspor'un bizim için ayrı önemi var. Beşiktaş Başkanı böyle yere aday olmaz. Kulüpler isterse konuşur hareket ederiz. 18 kulübün 17'si başkanlık bir tanesi asbaşkan seviyesinde temsil ediliyor. Bundan sonra biz de böyle yapacağız. Biz de artık asbaşkanımızı göndereceğiz öyle temsil edeceğiz”

 (Haber1903)

HABER YORUMLARI