FB TV'de zor günler yaşanıyor

ÖZEL - Fenerbahçe'nin resmi televizyonu FB TV'de zor günlerin yaşandığı ortaya çıktı.
FB TV'de zor günler yaşanıyor
ÖZEL - Fenerbahçe'nin resmi televizyonu FB TV'de zor günlerin yaşandığı ortaya çıktı.

İlk olarak Doğan TV bünyesinde 19 Ocak 2004'te yayın hayatına başlayan Fenerbahçe Televizyonu bilindiği gibi ilk spor kulübü kanalı olma özelliği ile çalışmaya başlamıştı. Ancak şu günlerde yaşanan gelişmeler sarı lacivertli kanalın yaşadığı sıkıntıları gözler önüne serdi. Yayın hayatına başladığı günlerde FB TV Görsel Yayıncılık A.Ş. ismiyle bir süre yayınlarını devam ettiren ancak maddi sorunlar nedeniyle yeni bir şirkete devredilen FB TV'nin şuanda büyük bir mali kriz içinde olduğu belirtiliyor.

ÇALIŞANLARIN YEMEK PARALARI ÖDENEMİYOR

Fenerbahçe TV'de bugüne kadar yaşanan sorunlar günyüzüne çıkmamıştı ancak Sporcope.com'un edindiği bilgilere göre sarı lacivertli kulübün kanalının durumu iç açıcı görünmüyor.

Çalışanların uzun süredir maaş alamamasının yanı sıra çalışanların yemek paralarının dahi yatırılmasında güçlük çekildiği öğrenildi. Yüksek borç rakamlarının kanalı zorladığı ifade edilirken FB TV'nin bağlı olduğu şirketin çeşitli yerlere olan borçları toplamının 500 bin TL olduğu belirtiliyor.

Ulaşılan detaylarda FB TV'de şirket için kiralanan arabaların sahibi şirkete borcun ödenememesi nedeniyle araç değişikliği dahi yapılamayacak noktaya gelindiği ifade ediliyor. Öte yandan uydu yayını için gerekli olan kira bedelinin ödenememesi de kanalın yayın hayatına devam edip etmeyeceği ile ilgili belirsizliğin artmasına neden oluyor.

KANALIN AKIBETİ NE OLACAK?

Bu gelişmelerin ardından Fenerbahçe TV'nin geleceğinin nasıl sonuçlanacağı ise merak konusu oldu. Bir süre önce kanalın HD yayınlara başlayacağı haberleri ortaya çıkmış ve sarı lacivertli taraftarlar arasında bu gelişme sevinçle karşılanmıştı.

Maddi sıkıntıların ne zaman veya nasıl çözüleceğine ilişkin kanalın sahibi şirketten çalışanlara da herhangi bir bilgi verilmezken kanala emek veren basın emekçilerinin huzursuzluğunun arttığı da gelen haberler arasında...

Sporcope.com'un haberleri kaynak gösterilmeden kullanılamaz