Fatih Terim'den Arda hakkında açıklama

Fatih Terim, 2018 Dünya Kupası Ön Elemeleri Hırvatistan karşılaşması öncesi Zagreb'de basın toplantısı düzenledi.
Fatih Terim'den Arda hakkında açıklama
Fatih Terim, 2018 Dünya Kupası Ön Elemeleri Hırvatistan karşılaşması öncesi Zagreb'de basın toplantısı düzenledi.Toplantı da bir çok konuyu ele alan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve milli oyuncu Şener Özbayraklı maç öncesi düzenlenen bu toplantı da açıklamalarda bulundu. Fatih Terim "Arda Turan kadroda yok, neden?" sorularına "Bu sefer benim kadro tercihim bu." şeklinde yanıtladı.

fatih-terim-den-arda-aciklamasi--7605120

Yarın ki oynanacak 2018 Dünya Kupası Ön Elemeleri I Grubu ilk maçında, Hırvatistan karşılaşması öncesinde, deplasmanda milli takımın çok iyi bir performansla sahada olacaklarını belirtti.

"Tekrar Hırvatistan'la karşılaşacağız. Tabii deplasmanda oynuyoruz, seyircisiz olması bir nebzede olsa önemli ama Hırvatistan takımını bir daha bir daha anlatmaya gerek yok. Oyuncu kalitesi de ortada. Gönül isterdi ki daha hafifi bir takımla başlayalım ama Hırvatistan ile başlıyoruz. Hırvatistan bu grubun en önemli takımlarında bir tanesi, son durumlara göre hatta en önemlisi. Gücünün kalitesini şu andaki Avrupa futbolundaki yerini ve gerçekleri söylemeliyiz. Saygı duyduğumuzu, iyi oynadıklarını bildiğimizi söylüyorum ama saha içindeki mücadelenin sonuca etki edeceğinin farkındayız. Çok iyi mücadele edeceğimizden herkes emin olabilir. Futbola antrenör olarak başladığımda mesajım şöyleydi: " Kazanamıyorsanız, kaybetmeyin." Yarın beraberlik hiç de kötü bir sonuç olmaz, eğer kazanamıyorsak." şeklinde konuştu.


ŞENER ÖZBAYRAKLI'DA "A MİLLİ'NİN GÜCÜNÜ ORTAYA KOYACAĞIZ" DEDİ

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in yaptığı basın toplantısında yer alan milli futbolculardan Şener Özbayraklı önlerinde uzun bir yol olduğundan bahsetti. "Hayırlısıyla yarın başlangıç yapacağız. Önümüzde uzun bir yol var, inşallah bu serüvende istediğine en hızlı ulaşan biz oluruz. Hırvatistan iyi bir takım. Türkiye her ülke için zorlu bir rakip olmuştur. Yarın ilk maç, dediğim gibi üstesinden geleceğimize inanıyorum. Geçtiğimiz dönem Avrupa Şampiyonası geçti, benim için büyük tecrübe oldu. Şimdi önümüzde Dünya Kupası var. İnşallah futboldan sonra anlatabileceğimiz anılar olur. İnşallah gruplardan çıkarız. Yarınki maçta kendim ve takım arkadaşlarım adına iyi bir mücadele edeceğimiz sözünü verebilirim." sözlerini kaydeden Şener Özbayraklı, iyi bir performans sergileyeceklerini müjdeledi.

Milliyet