Fatih Terim ve Oğuzhan Özyakup basın toplantısı düzenledi

EURO 2016 öncesi İsveç ve Avusturya ile hazırlık maçında karşılaşacak olan A Milli Takımımızda Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve Beşiktaşlı futbolcu Oğuzhan Özyakup basın toplantısı düzenledi.
Fatih Terim ve Oğuzhan Özyakup basın toplantısı düzenledi
EURO 2016 öncesi İsveç ve Avusturya ile hazırlık maçında karşılaşacak olan A Milli Takımımızda Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve Beşiktaşlı futbolcu Oğuzhan Özyakup basın toplantısı düzenledi.

Birçok konuda detaylı açıklamalarda bulunan Fatih Terim, konuşmasına son zamanlarda yaşanan terör olaylarında hayatını kaybeden insanlara baş sağlığı dileyerek başladı.

İşte Terim'in konuşmasının satır başları;

"Son yaşanan terör saldırıları ile ilgili baş sağlığı diliyorum. Bizi bölemezsiniz! Futbol konuşmak isterdim. Ama kolay değil...

"Futbol bir bilim artık. Akademisyenlerin çalışmalarını bile masaya koyduk. Bu anlamda bir ilki gerçekleştirdik. Eleme maçlarından itibaren ciddi bir proje hazırladık. Maçlar, analizler, mental konular, sağlık durumları üzerine... Bu bir model olacak. Amacımız tabi ki turnuvada derece almak."

EURO 2016 İÇİN;

"Sağlık ekibi, Teknik ekip,  Bilgi ve analiz ekibi, Psikoloji ve motivasyon ekibi, Beslenme ve iyi yaşam ekibi, Kondisyon ve fizik ekibi, Yoga ve pilates ekibi, Takım oyunları ve eğlence ekibi, Eski Milli oyuncular ekibi, Yaşama dair söyleyecek şeyleri olanlar ekibi ve Türkiye'nin gurur duydukları diğer insanlardan oluşan bir ekip oluşturduk."

"Tüm oyuncuların sağlık dosyaları an be an takip edilecek. Son 2 ekibi şimdi açıklamayacağım. Bu proje ile ilgili hazırlık kampında bir deneme yapıyoruz."

VOLKAN DEMİREL SORUSU

"Çağırdığımızdan fazla çağırmadığımız var. Niye başkalarını değil de Volkan'ı soruyorsunuz? Çünkü bundan besleniyorsunuz. Volkan ve diğerleri ile ilgili buradan beyanat vermek benim tarzım değil. Kusuruma bakmayın."

İsveç Milli takımınını maçı erteletme talebinde bulunmaması üzerine;

"Açıkçası İsveç'in terör nedeniyle gelmemesi gibi bir ihtimalin gerçekleşeceğini düşünmedim.Bu tür olağanüstü durumlar dünyanın bir gerçeği. Bunların üstünden hep beraber geleceğiz. 80'leri 90'ları yaşadık. Hiçbir maçın bu nedenle ertelendiğini hatırlamıyorum. İsveç'e de geldikleri için teşekkür ediyorum. Bu maç birliğin beraberliğin, bir olmanın göstergesidir. Aynı durum İsveç'te olsa, biz de giderdik. Bu durum örnek olmalıdır. Keşke Galatasaray-Fenerbahçe maçı da ertelenmeseydi. Güvenlik güçleri bir karar aldı. TFF'nin her iki kulübü de mağdur etmeden bir çözüm bulacağına inanıyorum."

"Ben açıklamalarımda Avrupa'da Mart ve Nisan'ı görmüşsek başarılı sayarım. Fenerbahçe de başarılıdır. Devam da edebilirlerdi. Mayıs ayında hazırlıklar tekrar başlayacak. 6 Haziran'a kadar herkesin burada olmak için çabalaması lazım."

Turnuva kadrosu

"20 oyuncu + 3 kaleci olacak. Mümkün olduğunca adaletli olmaya çalışıyoruz. 6 Haziran sonrası listeyi değiştiremiyoruz."Milli takıma güvenin, dualarınızla destek olun. Şu an tüm hazırlıkları barış içinde geçecek bir Euro 2016 için yapıyoruz. Gerisi bizim işimiz değil. Kurayı çektiğimiz andan beri her senaryoya karşı hazırlıklıyız. Benim gönlüm rahat, siz de rahat olun İyi akşamlar."