Fatih Terim: "Gereği neyse yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın"

Türkiye  Futbol Direktörü Fatih Terim, EURO 2016 D Grubu'nda 3-0 kaybettiğimiz İspanya maçının ardından açıklamalarda bulundu.
Fatih Terim:
Türkiye  Futbol Direktörü Fatih Terim, EURO 2016 D Grubu'nda 3-0 kaybettiğimiz İspanya maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Yayıncı kuruluşun sorularını yanıtlayan Fatih Terim, şu ifadelerini kullandı:

İspanya başka bir seviyenin takımı. Bunu kabul etmek lazım. 30 dakika adına konuşabiliriz, onun dışında konuşacağımız bir şey yok. Beni bilenler bilirler ki, terk eden, bırakan, vazgeçen bir adam hiç olmadım. Maalesef bugün oyun içinde kabullenmişlik, terk etme gibi bir durum vardı. Tüm samimiyetimle takımım ve kendim adına özür diliyorum. Benim takımlarım böyle kabullenen bir takım hiç olmadı. Bizi seven, sevmeyen, destekleyen ve desteklemeyen herkesi Çek maçında yanımızda olmaya davet ediyorum. Vazgeçen biri olmadım. Bu sonuçtan sonra da gereken neyse yapılacak.

Arda'ya tepkiler hoş değil, güzel değil. Hiçbir oyuncumuza olmasın. Sadece Arda'ya değil. Birçok şeyi tekrar gözden geçirmemiz lazım. Daha sakin, daha olgun... Keyfini çıkarın diyoruz ama çıkaramıyoruz. Büyük beklentileri başarmış bir milli takımdan istenen gelmeyince haliyle tepkiler geliyor. Gereği neyse yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Mehmet Topal bu zamana kadar orada iyi oynadı. İlk yarım saat de iyi oynadı ama hata olunca yapacak bir şey kalmıyor. Ben böyle tercih ettim. Arda bu ülkenin yetiştirdiği en önemli oyunculardan bir tanesi. Burasının keyfini sürmek lazım. Her zaman bunu işaret ediyorum. Mağlubiyetin sebebini başka bir şeye yormamız mümkün değil.

Ben Caner, Burak ve Arda'yı kadroya almasaydım, neden almadığımı soracaktınız. Bazen, bazı mağlubiyetler ortaya fırsat çıkarır. Ümit ederim biz buradan öyle çıkarız. Bir eleştiri olacaksa bana olmalı, seçen benim çünkü.