Fatih Terim: "Cumhuriyet tarihinin en iyi istatistiğine siz sahipsiniz"

O tarihi istatistiği Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ortaya çıkarttı...
Fatih Terim:
O tarihi istatistiği Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ortaya çıkarttı...

13 maçlık yenilmezlik serisi İngiltere ile oynanan hazırlık maçında ‘ofsayt' golüne kurban veren A Milli Takım aslında bu kez tarihte hiç rastlanılmamış bir istatistiğe imza attı. Herkesin gözünden kaçan tarihi rekora dikkat çeken Terim, öğrencilerinden Fransa'da en iyisini yapmalarını istedi.Türkiye'nin uzun yıllardır çektiği takım savunması zafiyetine de son verdikleri için mutlu olan Fatih Terim, oyuncularına da şunları söyledi...

‘FRANSA'DA DAHA iYiSiNi YAPABiLiRiZ'

"Bir istatistik var ki bugüne kadar Türkiye A Milli Takımı olarak önceki dönemlerde hiç bu rakama ulaşılmamış. 15 maçta kalemizde 9 gol görmüşüz. Bu başarının 1923'ten beri eşi yok. Bazı eksikleri de ortadan kaldırdık. Hakkını verelim. Yan top zafiyeti denirdi. Şimdi biz rakiplere bunu yaşatıyoruz. Türkiye A Milli Takım tarihinde imza atılan en iyi istatistik. Bunu da siz başardınız. Bu takım başardı. Fransa'da daha iyisini yapabiliriz." Takımını Fransa'ya hazırlayan Terim bu başarılı istatistiği örnek göstererek takımını dev turnuvaya motive etti.

MAÇ BAŞINA 0.6 GOL

Türk futbol tarihinde A Milli Takım'ın 15 maçta kalesinde en az gol gördüğü dönem oldu. Maç başına sadece 0.6 ile 15 maçta daha önce hiç başarılmamış bir ortalamaya ulaşıldı.

Kaynak: Hürriyet