"F.Bahçe'ye gitmem! Beşiktaş..."

SPORCOPE ÖZEL RÖPORTAJ - Torku Konyaspor'un ligin ilk yarısında en dikkat çeken isimlerinden olan Ömer Ali Şahiner, Sporcope'e konuştu. Adı, Beşiktaş ile anılan genç yıldız transfer iddialarını yanıtladı.
SPORCOPE ÖZEL RÖPORTAJ - Torku Konyaspor'un ligin ilk yarısında en dikkat çeken isimlerinden olan Ömer Ali Şahiner, Sporcope'e konuştu. Adı, Beşiktaş ile anılan genç yıldız transfer iddialarını yanıtladı.

Konyaspor alt yapısında yetişen, 24 yaşındaki sağ bek, ligin ilk yarısında oynanan 17 maçta da takımının formasını giydi.

Hızı ve patlama gücü ile dikkat çeken genç yıldızı, Fenerbahçe maçında attığı depar gündemin üst sıralarına taşımıştı.

Beşiktaş'tan resmi bir teklif almadığını söyleyen Ömer Ali Şahiner, İstanbul takımlarında oynama hedefinin artık kendi için çok uzak olmadığını belirtti.

İşte Ömer Ali Şahiner'in sorularımıza verdiği yanıtlar:

-Hedeflerin arasında neler var?
Bugün biraz tanınıyorsam, bu Konyaspor'da istikrarlı şekilde forma giymemden kaynaklanıyor. Futbol hayatımdaki hedeflerim ben geliştikçe yükseliyor. 16 yaşımda Süper Lig'de oynamak istiyordum, şu an bunu yapıyorum. Bu sezon ilk yarıdaki 17 maçta da oynadım. Aykut Hoca da hedeflerime yürümem açısından büyük şans. Sürekli oynayarak arzuladığım hedeflere ulaşmak istiyorum. Hiçbir zaman bir an önce büyük takımlarda oynayayım, Avrupa'ya gideyim hevesinde olmadım. Doğru zamanda geldiğinde, bu kapıların zaten açılacağını biliyorum.

Konyaspor'dan doğrudan Avrupa'ya gitmek zor gözüküyor. İstanbul takımlarına gidip kendimi ispatlarsam, Avrupa'ya gitmem daha da kolaylaşacaktır.

-Beşiktaş'ın seni istediği iddia ediliyor. Son durum nedir?
Bir anda basında, Beşiktaş'ın beni istediği haberleri yer almaya başladı. Ben de tabii ki bunları okuyorum. Genç oyuncular iyi oynayıp dikkat çektiği zaman bu haberler çıkıyor. Ama 1,5 yıl sözleşmesi olan bir futbolcunun yapması gereken bu tekliflerin daha olgunlaşıp, ciddileşmesi ve sonuçlanması için daha iyi performans göstermektir. Çok uzak değil tabii. Büyük takımlara gitmek çok zor değil, kolay. Zor olan ise oralarda kalıcı olmaktır.

-Sana ya da menajerine doğrudan gelen bir teklif var mı?
Menajerimle de çok sık görüşüyoruz. Şu ana kadar doğrudan gelen bir teklif yok. Aramızda böyle bir konuşma geçmedi. Menajerim, Konyaspor ile olan bağlarımı çok iyi biliyor. Zaten öncelikli olarak kulüpler arasındaki görüşme ve anlaşma önemli. Kulübümden de bana iletilmiş bir bilgi yok. Tabii ki ayrılırsam Konyaspor'a da faydam dokunmasını isterim.

MARKOVİC, WALCOTT VE DANIEL ALVES

-En güvendiğin özelliklerin neler?
Hızım ve patlama gücüm büyük bir avantaj. Hızım bana büyük avantaj katıyor. Bir de Aykut Hocamın da dediği gibi savunma arkasına yaptığım koşular ve doğrudan kaleye gitmem benim öne çıkan özelliklerim.

-Bu özelliğinle kendini yarıştırdığın isimler var mı?
Markovic aşırı hızlı. Topla süratli olan ve bana daha çok benzeyen Walcott var. Sağ bekte oynaması sebebiyle, stilim daha çok Daniel Alves'e benzeyebilir. Alves'in top tekniği ve hızı üst düzeyde.

-Sağ bekte ve sağ açıkta oynayabiliyorsun? Hangi mevki de daha rahatsın?
Geçen seneden bu yana sağ bekte oynuyorum. Hücuma çıkarken bekte daha rahatım. Çünkü geriden geliyorum ve üzerimde baskı yok. Önde oynadığım zaman sürekli baskı oluyor.

"FENERBAHÇE'YE GİTMEM"

-Türkiye'de sağ bek konusunda sıkıntı yaşandığı ortada...
Galatasaray'ın özellikle sıkıntısı olduğu gözüküyor. Beşiktaş'ta Andreas Beck var. Bu konuda Fenerbahçe Gökhan Abi ve Şener Abi sayesinde rahat durumda. Tabii ki A Milli Takım hedefim var. Milli takım için her zaman daha çok çalışmalıyım.

-Gelen transfer tekliflerinde, o takımlarda bulunan oyuncuları gözönünde bulunduruyor musun?
Şu an sağ bek olsanız, Fenerbahçe'ye gider misiniz?

-Ben gitmem.
Ben de gitmem. Tabii ki üç büyük takımdan da teklif gelse, tüm takımların kadrolarını gözönünde bulundurmalıyım.