"F.Bahçe maçı gibi olmamalı"

Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi son 32 turunda karşılaşacağı Lazio'nun teknik direktörü Stefano Pioli, turu geçen taraf olcaklarına inandıklarını söyledi.
Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi son 32 turunda karşılaşacağı Lazio'nun teknik direktörü Stefano Pioli, turu geçen taraf olcaklarına inandıklarını söyledi.

Serie A'da Lazio'nun başında geçtiğimiz yılı 3. olarak tamamlayan Pioli,  UEFA Avrupa Ligi'ndeki Galatasaray maçları öncesinde, açıklamalarda bulundu.

Sarı-kırmızılı takımın mücadeleci bir ekip olduğunu kaydeden Pioli, "Galatasaray, bundan bir kaç ay önce Şampiyonlar Ligi'nde oynayan iyi bir takım. Bu tarz yüksek seviyedeki maçları oynamaya alışkınlar, dolayısıyla kesinlikle ciddiye alınması ve saygı duyulması gereken bir rakip" diye konuştu.

Galatasaray'ın sahip odluğu tehlikeli oyuncular hakkında da konuşan İtalyan teknik adam, "Galatasaray; Sneijder, Podolski gibi tanınmış isimlerin yanı sıra iyi Türk oyuncularından oluşan üst düzey bir takım" dedi.

"Bu turu geçebilecek kapasitedeyiz"

Lazio'yla bu sezon ligde istedikleri performansı sergileyemeyen Pioli "Bizim hedefimiz bu turu geçmek. Kalite ve kapasitemiz düşünüldüğünde, bu turu geçebileceğimize inanıyorum" ifadesini kullandı.

"Bu sefer Fenerbahçe maçı gibi olmamalı"

Lazio, 3 yıl önce Avrupa Ligi çeyrek finalinde Fenerbahçe'ye elenmişti. Bu konu üzerine de konuşan Stefano Pioli, "Bu sefer farklı olmalı. Bu hikaye değişmeli çünkü bizim hedefimiz bu turu geçip, ilerlemek" şeklinde konuştu.

Galatasaray ile Lazio, ilk maçı 18 Şubat Perşembe günü İstanbul'da, rövanşı ise 25 Şubat Perşembe günü Roma'da oynayacak.