Evan Carneiro - Jose Mourinho davası yapıldı

SPORCOPE DIŞ HABERLER - Jose Mourinho ile Chelsea eski doktoru Eva Carneiro arasındaki davada ikinci duruşma gerçekleşti.
Evan Carneiro - Jose Mourinho davası yapıldı
SPORCOPE DIŞ HABERLER - Jose Mourinho ile Chelsea eski doktoru Eva Carneiro arasındaki davada ikinci duruşma gerçekleşti.

Mourinho'nun Chelsea'yi çalıştırdığı dönemde Swansea City ile oynanan maçta Hazard'ın sakatlık geçirdiği pozisyonda kulüp doktoru Eva Carneiro'nun bir anda sahaya girmesi krize neden olmuştu. Ciddi bir sakatlığı olmayan Hazard'ın Carneiro'nun sahaya girmesi yüzünden kısa süreli de olsa kenara alınmak zorunda kalması Mourinho'yu adeta çılgına çevirmişti.

Bu olaydan bir süre sonra da 42 yaşındaki doktorun kulüpteki işine son verilmişti.

Eva Carneiro da yaşananlar üzerine Mourinho'ya dava açmıştı. İkili arasında merakla beklenen mahkemede ilk duruşma ocak ayında gerçekleşmiş ancak Portekizli teknik adamın mahkemeye gitmemesi nedeniyle duruşma ertelenmişti.

Bugün görülen davada Carneiro'ya seksist ithamlarda bulunduğu iddia edilen Jose Mourinho, doktor sahaya girdiğinde Portekizce, "O...'nın kızı" anlamına gelen "filha da puta" ifadesini kullandığını kabul ederken bunun seksist bir söylem olmadığını savundu. Mourinho, bu tarz sözlerin futbolda oldukça sık kullanıldığını söylese de Caneiro'nun avukatı, bir kadına hakaret edildiği için Portekizce'de kadın anlamına gelen "filha" sözcüğünü kullanıldığını ve Eva Carneiro'nun sahaya girdiği sırada bu ifadeyi çok net bir şekilde duyduğunu ifade etti.

1.2 milyon pound'u reddetti

Eva Carneiro ise davayı çekmesi için Chelsea'ni teklif ettiği 1.2 milyon pound'u redetti. Davada kararın 6-10 gün için de verilmesi beklenirken tarafların anlaşmaya varması durumunda bu süre kısalabilir. Ancak Carneiro'nun Chelsea'nin teklifini reddetmesi bu ihtimali oldukça azaltıyor.