"Çok zor bir dönem geçirdim"

SPORCOPE DIŞ HABERLER - Beşiktaş'ın Türk asıllı Avusturya milli yıldızı Veli Kavlak, Avusturyalı Kurier gazetesine sakatlık durumundan Vodafone Arena'ya kadar önemli açıklamalarda bulundu.
SPORCOPE DIŞ HABERLER - Beşiktaş'ın Türk asıllı Avusturya milli yıldızı Veli Kavlak, Avusturyalı Kurier gazetesine sakatlık durumundan Vodafone Arena'ya kadar önemli açıklamalarda bulundu.

Velki Kavlak'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde;

"Tanrıya şükürler olsun ki sağlığım çok daha iyi. Her geçen gün daha iyi oluyorum ve takımımla antrenmanlara ve maçlara çıkmak için sabırsızlanıyorum"

"2 sene önce Almanya'da bir doktor yanlış tedavi uyguladı. Doktorun 2 opsiyonu vardı ancak daha çok yaşlı insanlara uygulanan, omzun çok fazla kullanılmadığı metodu seçti ve bu kararı bana pahalıya, belki 2 seneme mal oldu. Beşiktaş'taki Türk doktorum farklı bir metot uyguladı ve o metot sayesinde her gün daha iyi oluyorum"

"Bu sezon Vodafone Arena'da oynayabiliriz"

"Avrupa Şampiyonası'nda forma giyebileceğimi düşünüyorum. Formda olduğum zamanlarda milli takımda iyi iş çıkardım. Ancak uzun zamandır sakat olduğumun ve formda olmadığımın da farkındayım. Çok zor bir dönem geçirdim. Beni sadece ciddi sakatlık geçirenler anlayabilir. Ancak bu durumun üstesinden geleceğimden eminim."

"Başkanımız Fikret Orman bu sezon, son 2 ya da 3 maçta Vodafone Arena'da oynayabileceğimizi söyledi. Yeni stat konusunda beklenti çok büyük. Bu kadar güzel lokasyonda başka bir stat bulmanız çok zor. Stadın rakipler için çok zor bir deplasman olacağını düşünüyorum çünkü sesin tamamen içeride kalması için tasarlandı ve tribünle saha arasında sadece 4 metre mesafe var. Bu mesafe Galatasaray'da 6, Fenerbahçe'de ise 8 metre. Yeni statta atmosferin harika olacağını düşünüyorum."

"Ev sahibi avantajımızı kullanamıyoruz"

"Şu anda maçlarımızı Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda oynuyoruz ve stadın sadece 16,000 kişilik olmasına rağmen atmosferinin çok iyi olduğunu düşünüyorum. Daha önce maçlarımızı Olimpiyat Stadı'nda hatta Ankara'da oynuyorduk. Ev sahibi avantajımızı uzun zamandır kullanamıyoruz. Bu yüzden yeni stadı büyük bir heyecanla bekliyoruz."

"Mario Gomez ile çok iyi anlaşıyorum. Yedek kulübesinde ve soyunma odasında yanyana oturuyoruz ve devamlı şakalaşıyoruz. Sadece çok gol attığı için değil kişilik anlamında da takıma çok iyi oturduğunu düşünüyorum."

"Sultanahmet'teki patlama bizim için büyük bir şok oldu ancak hiçbirimizin günlük hayatı patlamadan etkilenmedi. Beşiktaş'ın stadı ve yeri Avrupa yakasında olmasına rağmen Anadolu yakasında oturuyorum ve antrenmanlarımızı da orada yapıyoruz. Bu yüzden günlük hayatımızda patlamadan çok fazla etkilenmedim."