Eskişehirspor'dan Emre Güral açıklaması geldi

Spor Toto Süper Lig'de kümede kalma mücadelesi veren Eskişehirspor'dan, golcü oyuncu Emre Güral'ın sözleşmesini tek taraflı olarak feshetmesinin ardından açıklamalar yapıldı.
Eskişehirspor'dan Emre Güral açıklaması geldi
Spor Toto Süper Lig'de kümede kalma mücadelesi veren Eskişehirspor'dan, golcü oyuncu Emre Güral'ın sözleşmesini tek taraflı olarak feshetmesinin ardından açıklamalar yapıldı.

İşte Eskişehirspor resmi internet sitesinden yapılan açıklamaların tamamı;

Eskişehirspor Kulübü Yönetim Kurulu, alacaklarını tahsil edemediği gerekçesiyle sözleşmesini tek taraflı fesheden Emre Güral'ın, kulüpten ayrıldıktan sonra yaptığı açıklamanın gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Kulübün internet sitesinde "Anlaşmayı çok istedik" başlığıyla yapılan açıklamada, 1 yıl önce takıma katılan Emre'nin, oynadığı futbolla taraftarın beğenisini kazandığı, bugün itibarıyla da siyah-kırmızılı ekipten ayrıldığı ifade edildi.

Emre'nin 1 ay önce alacakları nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonuna başvurduğu belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Üzüntüyle bildirmek zorundayız ki Emre Güral'ın Eskişehirspor'dan ayrıldıktan sonra yaptığı açıklamalar doğruları içermemektedir. Futbolcumuz ile uzun süredir anlaşmak için görüşmeler yürüttük. Kulübümüzün avukatı ile oyuncunun yabancı uyruklu menajerleri arasında yapılan görüşmeler, her defasında sonuçsuz kalmıştır. Kendisi, birikmiş alacakları ile menajerlerinin alacaklarını da isteyerek, bütün bu ödemelerden sonra sezon sonunda serbest kalma şartı koştu. Kulübümüzün mali tablosu herkes tarafından bilinmektedir. Bizler, futbolcumuzun alacaklarını yapılandırmak ve taksitlendirmek istedik ancak maalesef anlaşma için hiçbir olumlu adım atılmadı. İstediği şartlarda anlaşmamız mümkün değildi. Kulübümüzün duruşu ve anlayışıyla hiçbir şekilde bağdaşmayan sezon sonu serbest kalma şartı ile anlaşma yoluna gidilmesi ise tarafımızca hiçbir şekilde düşünülmemiştir. Emre Güral'a teşekkür eder, yolunun açık olmasını dileriz."

Eskişehirspor Kulübünün, mücadelesine fedakarlık gösteren oyuncularla devam edeceğinin belirtildiği açıklamada, "Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Her zaman söylediğimiz gibi mutsuzuz ancak umutsuz değiliz. Son oynadığımız Galatasaray maçında olduğu gibi terinin son damlasına kadar mücadele edecek futbolcularımızla ligde kalma mücadelemiz başarıyla sonuçlanacaktır." denildi.

Eskişehirspor'la yollarını ayıran Emre Güral yaptığı açıklamada, bu sezon kendisine verilen sözlerin tutulmadığını vurgulayarak, "Yaklaşık 1 ay önce federasyona başvurdum. Beni bu 1 ay içinde ne yönetimden ne de kulüpten arayan oldu. Kimse danışmadı, kimse uzlaşmak için yaklaşmadı. Dün, ödeme için federasyonun belirlediği son gündü. Beni hiç arayıp sormadılar ve ödeme yapmadılar. Buna rağmen kulübe gittim ve konuştum. Uzlaşmak istediğimi belirttim ama yine de olumlu bir cevap alamadım." ifadelerini kullanmışt