Ersan sevindi, Ömer üzüldü

NBA'deki temsilcilerimiz'den Ersan İlyasova'nın formasını giydiği Detroit Pistons, evinde ağırladığı New York Knicks'i devirdi.
Ersan sevindi, Ömer üzüldü
NBA'deki temsilcilerimiz'den Ersan İlyasova'nın formasını giydiği Detroit Pistons, evinde ağırladığı New York Knicks'i devirdi.

Ev sahibi Detroit'ten Stanley Johnson 22 sayı 9 ribaunt ve 5 asistle galibiyette büyük rol oynadı. Stanley'i ise 21 sayı 1 ribaut ve 5 asistlik katkıyla Reggie Jackson izledi.

Andre Drummond da gecenin dikkat çeken ismi oldu. 17 sayı ve 10'u savunma olmak üzere toplam 13 ribaut alan, Adre'yi 13 sayı ile Marcus Morris izledi.

Milli oyuncumuz Ersan İlyasova, 31 dakikada sahada kaldığı maçta 12 sayı ile oynadı. Oyunda kaldığı dilimde etkili bir oyun sergileyen Ersan İlyasova, 5 ribaut ve 1 asistlik de katkı yaptı.

Los Angeles Lakers 99 - 96 New Orleans Pelicans
Kobe Bryant'ın liderliğini devam ettirdiği Los Angeles Lakers, Ömer Aşık'ın formasını giydiği Pelicans deplasmanında kazanmayı başardı.

27 sayı 12 ribaunt ve 2 asist ile oynayan Kobe Bryant bir kez daha kalitesini göstererek takımına maçı kazandıran isim oldu.

Kobe'yi ise 18 sayı ile Jordan Clarkson takipt etti. Jordan, 5 ribaunt ve 2 asistle de katkıda bulundu.

Milli oyuncumuz Ömer Aşık, 15 dakika sahada kaldığı maçta sayı ve asist üretemezken, 8 ribaunt ile oynadı.

Pelicans'ta Anthony Davis 39 sayı ile takımının en skorer oyuncusu olurken, mağlubiyete engel olamadı.

NBA'deki diğer maçlar;
Houston Rockets 111 - 105 Pjoenix Suns
Toronto Raptors 110 - 103 Portland Trail Blazers