Ersan Adem Gülüm: "Bunu kimse kolay kolay yapamaz"

Ara transfer döneminde Beşiktaş'tan Çin Ligi takımı Hebei China Fortune'a 7 milyon Euro'luk bedelle transfer olan Ersan Adem Gülüm, kariyeriyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.
Ersan Adem Gülüm:
Ara transfer döneminde Beşiktaş'tan Çin Ligi takımı Hebei China Fortune'a 7 milyon Euro'luk bedelle transfer olan Ersan Adem Gülüm, kariyeriyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Ersan Gülüm, Haber1903'e yaptığı açıklamada, "Beşiktaş için fedakarlıklar yaptığımı herkes biliyor. Bunu artık anlatmama gerek yok. Kötü günlerde biz Beşiktaş forması giyiyorduk. Şimdi Beşiktaş'ın güzel günleri geliyor. Zor günlerde bizim yanımızda olan ve şimdi de takım arkadaşlarımın yanında olanlara teşekkür ediyorum. Sayın Fikret Orman maddi durum açısından zor dönemlerden geçti. Başkan adayı yokken o vardı. Tek başına Beşiktaş'ı nerelere getirdiğini herkes görüyor. Bunu kimse kolay kolay yapamaz. Başkan ve teknik heyet gerçekten çok büyük iş başardı. Şenol hoca ilk günden beri ne gerektiğini anlattı ve şampiyonluk 1 puan uzaklıkta. Osmanlıspor maçında 1 puan bile alsak şampiyon olacağız" dedi.

"ŞİMDİ HERKES TAKIMDAN ZEVK ALIYOR"

Gülüm; " Şampiyonluk kutlamalarına çok gelmek istiyordum ama maalesef gelemiyorum. Çünkü hafta içi ve hafta sonu maçlarımız var. 4 gün içinde 2 maç oynayacağız. Beni herkes tanıyor. Benim ilk yarıda verdiğim mücadele, şimdi takım arkadaşlarımın verdiği mücadelede benimde az da olsa payım varsa ne mutlu bana. Kulüp içerisinde olanlar ne kadar zorluklarla mücadele ettiğimizi bilir. Statsız, deplasmanda mücadele ettik. Takım çok seyahat etti. Ben çok duygulandım. Sonuç olarak Vodafone Arena'nın açılış senesinde şampiyonluk geliyor. Herkes bunun keyfini ve coşkusunu yaşasın. Ben ilk geldiğim sene çok büyük paralar, transferler yapıldı ama o sene takım olamadık. Fakat uzun vadede yapılan transferler başarıyı getiriyor. Şimdi herkes takımdan zevk alıyor. Tamer hocanın da büyük katkısı var. İsmi geçmiyor ama içeride oyuncuları nasıl idare edebileceğini çok iyi biliyor. Bize hep destek oldu. Baskı hissetiğimizde bize çok yardımcı oldu. Şenol hoca ve Tamer hocanın şampiyonlukta çok büyük payı var." dedi.

"HERKES YENİ GELDİĞİ ÜLKEYE ADAPTE OLAMAYABİLİR"

" Türkiye'de futbol oynamak çok kolay değil. Herkes yeni geldiği ülkeye adapte olamayabilir. Bir çok yıldız alındı ama anca adapte oluyorlar. Marcelo iyi performans sergiledi. Rhodolfo ile iyi ikili olabilirlerdi ama oda sakatlık yaşadı. Delgado adapte sorunu yaşadı. Delgado'nun Akhisar maçının dışında kötü maçı yoktu. Bazen bunlar olabiliyor. O durumda bile Akhisar maçından 1 puan almayı başardılar. Şenol Güneş'in futbol felsefesi hücum anlamında büyük işler yapıyor. Ne istediğini oyuncularına çok iyi anlatıyor. Gol yiyorsan, gol atmasını başaracaksın. Beşiktaş bunu iyi yapıyor. İnşallah Osmanlıspor maçından en kötü alınacak 1 puan ile şampiyonluk gelecek. " dedi.

Kaynak: Haber1903