Eric Cantona'dan Jose Mourinho ve Pep Guardiola yorumu

SPORCOPE DIŞ HABERLER - Premier Lig devi Manchester United'ın sembol isimlerinden olan Eric Cantona, Jose Mourinho hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Eric Cantona'dan Jose Mourinho ve Pep Guardiola yorumu
SPORCOPE DIŞ HABERLER - Premier Lig devi Manchester United'ın sembol isimlerinden olan Eric Cantona, Jose Mourinho hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Portekizli teknik adamı çok beğendiğini söyleyen Eric Cantona, bu hayranlığına rağmen Jose Mourinho'nun Manchester United için doğru tercih olmadığını ifade etti. Cantona ayrıca, Manchester United için ideal teknik adamın Pep Guardiol olduğunu söyledi.

Eric Cantona, "Manchester United ruh açısından çok şey kaybetti. Bunu ekran başından bile hissedebilirsiniz. Ne kadar iyi bir teknik adam da olsanız, kulübe 25 yılını vermiş bir efsanenin yerini doldurmak kolay iş değil. Taraftarlar hala Ferguson'ın felsefesini özlüyor. Jose Mourinho'yu çok seviyorum ancak oynattığı futbol, Manchester United tarzı değil" ifadelerini kullandı.

"MOURINHO BAŞARI OLSA DAHİ MUTLU EDEMEYEBİLİR"

Portekizli çalıştırıcıyı karakter olarak çok beğendiğinin de altını çizen Cantona açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü;

"Mourinho'yu karakter olarak çok seviyorum. Bu oyuna olan tutkusunu ve mizah anlayışını da seviyorum. Çok zeki bir teknik adam ve her zaman oyuncularından yüzde yüzlerini talep ediyor. Ve tabii ki başarılı da oluyor. Ancak ne var ki; Mourinho'nun futbol anlayışı, başarılı olsa dahi Manchester United taraftarlarını tatmin etmeyebilir. Mourinho, Manchester United ile kupalar kazanabilir ancak taraftarlar beklediği futbolun karşılığını alamayabilirler. Şahsen ben alamayacaklarını düşünüyorum"

CANTONA'NIN TEKNİK DİREKTÖR ADAYI GUARDIOLA

Eric Cantona ayrıca Manchester United için Jose Mourinho yerine Pep Guardiola'nın daha makul bir tercih olduğunu savundu.

Cantona, "Bence Manchester United'ı çalıştırması gereken kişi Pep Guardiola. Guardiola, Johan Cruyff'un manevi evladı gibi. Kendisini Manchester United'ta görmekten çok mutlu olurdum. Manchester United'ı değiştirip eski günlerine döndürebilecek tek kişi Guardiola. Evet, artık Manchester'da ancak yanlış olanda..." şeklinde konuştu.