Erhan Altın, Şanlıurfaspor ile sözleşme imzaladı

PTT 1. Lig ekiplerinden Şanlıurfaspor, teknik direktör Erhan Altın'la sözleşme imzaladı.
Erhan Altın, Şanlıurfaspor ile sözleşme imzaladı
PTT 1. Lig ekiplerinden Şanlıurfaspor, teknik direktör Erhan Altın'la sözleşme imzaladı.Kulüp tesislerinde düzenlenen imza töreni öncesi gazetecilere açıklamada bulunan Erhan Altın, kendisine gelen teklifi hiç düşünmeden kabul ettiğini belirterek, çok iyi kadrosu olan bir takımı çalıştırmaktan memnuniyet duyacağını dile getirdi.

Tüm camiayla birlik ve beraberlik içerisinde güzel bir ortam oluşturmak istediklerini kaydeden Erhan Altın, şöyle devam etti:

"Eğer bir şeyi başaracaksak hep birlikte başaracağız. Benim tek başıma hiçbir şey yapma şansım yok. Birlikte başaracağız. Allah'ın izniyle kalan 6 maçımızı kazanacak kapasiteye sahip bir takımımız var. Biz nasıl başarılı oluruz, kalan 6 maçta nasıl 18 puan alırız bunun derdindeyiz. Bu güç bizde var ama birlikte bunu başarmak zorundayız. Çok mutluyum, çok huzurluyum çünkü çok iyi bir camiaya, çok iyi bir şehre ve çok iyi bir kulübe geldiğimi biliyorum. Kulüp başkanımız ve yönetimimiz beni bu göreve layık gördüğü için çok mutluyum. Bundan sonra gecemizi gündüzümüze katıp çalışarak başarı olacağız inşallah."

Genel menajerlik görevine getirilen Süha Sidal ise bembeyaz bir sayfa açtıklarını ve hep birlikte başarıyı yakalayacaklarını belirterek, Altın ve ekibine başarılar diledi.

Konuşmaların ardından Altın ile gelecek yılı opsiyonlu olmak üzere sezon sonuna kadar anlaşma imzalandı.


Başkan Şimşek,  yaptığı açıklamada, Tugay Kerimoğlu'yla yolların ayrılmasının ardından teknik direktörlük görevi için Erhan Altın'la her konuda anlaştıklarını belirtti.Deneyimli teknik adamla bir yılı opsiyonlu 1,5 yıllık anlaşmaya vardıklarını kaydeden Şimşek, "Erhan Altın, PTT 1. Lig'i tanıyan tecrübeli bir teknik direktör, başarılı olacağına inanıyorum. Şanlıurfaspor camiasına hayırlı olmasını diliyorum." diye konuştu.

PTT 1. Lig'de bu sezon 28 maçta 29 puan toplayarak düşme hattına iyice yaklaşan Şanlıurfa ekibi, Tugay Kerimoğlu ile yollarını geçtiğimiz günlerde ayırma kararı almıştı.

Erhan Altın, son olarak sezon başında Multigroup Alanyaspor'u çalıştırmıştı.

Kaynak: AA