Ergin Ataman: "Euroleague için 8-10 milyon euro'luk bütçeye ihtiyacımız var"

Eurocup'ı kazanarak büyük bir başarıya imza atan Galatasaray Odeabank'ın başantrenörü Ergin Ataman, Lig TV'De katıldığı bir programda gelecek sezon planlaması ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Ergin Ataman:
Eurocup'ı kazanarak büyük bir başarıya imza atan Galatasaray Odeabank'ın başantrenörü Ergin Ataman, Lig TV'De katıldığı bir programda gelecek sezon planlaması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İşt Ergin Ataman'ın gelecek sezon Euroleague'de mücadele edecek takımın nasıl bir yapılanmaya ihtiyacı olduğu hakkındaki açıklamarı;

"Biz geçen yıldan farklı bir sezon geçirdiysek bu sponsorumuz Odeabank sayesinde oldu. Transfer bütççemizin yüzde 60'ını sponsorumuz karşıladı. 6 kişi ile Olympiakos'u yendik. Yine 6 kişiyle Fenerbahçe'yi yendik. Geçen sene de takım kaptanı Sinan Güler antrenörü Ergin Ataman'dı Ama sistem bozulunca toparlayamıyorsunuz."

"Taraftarların yönetime yardımcı olması gerekiyor"

"Gelecek sezon değişecek sistem ile 45-40 tane Euroleague maçına çıkacağız. Bir yandan da Avrupa'nın en güçlü ligi Türkiye basketbol Ligi var. Bu durumda iddialı bir kadro kurmak için ciddi bir maddi kaynak kurmak gerekiyor. Galatasaray ciddi bir problem yaşıyor maddi açıdan. Taraftarlar da yönetime yardımcı olmak için mesaj vermeli. Kombineler ve satışa çıkacak olan şampiyonluk tişörtlerine talepte bulunmaları gerekiyor.

"8-9 oyunculuk rotasyon gelecek sezon için yeterli değil"

"Biz bu sene 8-9 kişiyle buraya kadar geldik ama gelecek sene belki 70-80 tane üst düzey maça böyle bir kadro yeterli değil. Çok zor bir maraton. Galatasaray için Euroleague'de oynaması sadece bir adımdır. Galatasaray'ın orada iyi bir iş çıkarması gerekiyor."

"8-10 milyon euro'luk bütçeye ihtiyacımız var"

"Bu sezon bütçe konusunda geri adım attık. Ama gelecek sozn ileriye doğru adım atmamız gerekiyor. Başkanımızın da bu durumun farkında olduğunu düşünüyorum. Takım kurmak için haziran ayı çok geç. Yeöentim tarafından gelecek sezonun planlamasını mayıs ayında yapması gerekiyor. Galatasaray'ın gelecek sezon için 8-10 milyon euro'luk bir transfer bütçesine ihtiyacı var. Bu sezon için 6 milyon doların yeterli olacağını söylemiştim ve bu başarıyı gerçekleştirdik."