Eren Derdiyok'tan terör açıklaması

Eren Derdiyok İsviçre basınına konuştu. Türkiye'de nasıl bir yaşam sürdüğünden, son terör olaylarına kadar birçok konuda konuşan Eren Derdiyok yakın zamanda dünyaya gelecek olan çocuğu için endişelendiğini söyledi.
Eren Derdiyok'tan terör açıklaması
Eren Derdiyok İsviçre basınına konuştu. Türkiye'de nasıl bir yaşam sürdüğünden, son terör olaylarına kadar birçok konuda konuşan Eren Derdiyok yakın zamanda dünyaya gelecek olan çocuğu için endişelendiğini söyledi.

İşte İsviçre basınından Blick'e konuşan Eren Derdiyok'un açıklamalarının satır başları;

Son terör olaylarının ardından İstanbul'da sizin için hayat nasıl ilerliyor?

İstanbul'un en önemli en işlek ve sembolü olarak görülen bir yerde oldu bu olay. Doğal olarak korku ve güvensizlik ikliminin hakim olduğunu söyleyebilirim. Terör eyleminin olduğu yer özellikle turistlerin çok sık ziyaret ettikleri bir yer. Ardından Brüksel'de olan saldırılar. Tüm bunlar inanılmaz... Şu anda dünyada hiçbir yerin güvenli olduğuna inanmıyorum.

Terör Açıklaması

Yaşanan olayların gündelik yaşamda etkisi nasıl? 

Polisin varlığı her yerde daha fazla artmaya başladı. Artık şehir merkezine gitmiyorum ve insan topluluklarından uzak duruyorum. Ailem için endişeleniyorum. Eşim hamile ve yazın ilk kez baba olacağım. Çoğu zaman İstanbul'un biraz dışındaki evde kalıyoruz. Orada kendimizi iyi hissediyoruz. İki hafta süreyle karşılaşmaların oynanmamasından memnunum. Belki o zamana kadar durum sakinleşir.

Galatasaray - Fenerbahçe derbisi iptal edilmesi hakkında neler söylemek istersin?

Birçok kişi maçı izlemek için bir araya geldi, eğer bir saldırı gerçekleşseydi etkisi çok yıkıcı olabilirdi. Bu nedenle ertelemenin çok yerinde bir karar olduğunu düşünüyorum.

Galatasaraylı Umut'un babası da saldırılarda öldü, bu konudaki düşüncelerin neler?
Malesef. Bildiğim kadarıyla saldırıdan önce Ankara'da oğlu ile görüştü ve Gençlerbirliği - Galatasaray maçını izledi. Eve dönerken gerçekleşen olay yüzünden hayatını kaybetti ve bu durum gerçekten çok üzücü. Umut'a yürekten baş sağlığı diliyorum.

Sence Umut'un takım arkadaşı Lukas Podolski Türkiye'den ayrılmayı düşünüyor mudur?

Herkes gibi Podolski de endişelidir. Bu çok normal. Bu denli trajik olaylar gerçekleşirken herkes geleceğini gözden geçirebilir. Ben de kızımın İstanbul'da doğmasını istiyorum ve ailemin geleceğini düşünmek zorundayım. Sanırım Avrupa Şampiyonası'ndan sonra bazı durumlar netleşmiş olur.

Bu sezon gösterdiği performans hakkında da konuşan Eren Derdiyok, şu an bir sakatlık problemi yaşadığını ve yakın zamanda geri dönüp gollerine devam etmek istediğini söyledi. Ayrıca bu sezon 24 maçta 11 gol atıp 3 de asist yapan Eren Derdiyok, Fransa'da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'nda yer almanın kendisi için çok önemli ve birincil hedef olduğunu da sözlerine ekledi.