Erdal Torunoğulları'nın yaptığı paylaşım Beşiktaş'ın transfer dedikodularına neden oldu

SPORCOPE DETAY - Beşiktaş'ın transferden sorumlu yönetim kurulu üyesi Erdal Torunoğulları, facebook üzerinden paylaştığı konum bilgisi ile bile siyah beyazlı taraftarları heyecanlandırdı.
Erdal Torunoğulları'nın yaptığı paylaşım Beşiktaş'ın transfer dedikodularına neden oldu
SPORCOPE DETAY - Beşiktaş'ın transferden sorumlu yönetim kurulu üyesi Erdal Torunoğulları, facebook üzerinden paylaştığı konum bilgisi ile bile siyah beyazlı taraftarları heyecanlandırdı.

Takıma kazandırdığı isimlerle Beşiktaş taraftarının gönlünde taht kuran yönetici Erdal Torunoğulları, sosyal paylaşım sitesi facebook'ta yer bildiriminde bulundu. Erdal Torunoğlulları yaptığı paylaşımda, Belçika'dan trenle Fransa'nın Paris şehrine gittiğini göstererek Beşiktaşlı taraftarlar tarafından olası bir transfer görüşmesi için mi orada bulunduğuna yönelik yorumların yapılmasına neden oldu.

Erdal Torunoğulları yakın zamanda katıldığı televizyon programında önümüzdeki sezonun transfer çalışmalarının şimdiden başladığını ifade etmişti. Başarılı yöneticinin Fransa'ya gitmesinin uzun süredir gündemde olan Fransız Ben Arfa ile görüştüğü dedikodularına neden oldu...

Katıldığı televizyon programında Erdal Torunoğulları bu açıklamaları yapmış ve gündeme gelmişti:

MARIO GOMEZ GERÇEKLERİ

Torunoğulları Mario Gomez'den önce Trabzonspor forması giyen Dame N'Doye ile anlaştıklarını belirterek, "Bütçemiz doğrultusunda ve takıma direkt katkı yapacak oyuncuları almaya çalışıyoruz. Ronaldo'yu alsak taraftar ertesi gün Messi'yi ister. Dame NDoye'nin transferi için Londra'dayken başkanımız aradı ve gazetelerden Galatasaray'ın Mario Gomez ile görüştüğünü gördüğünü belirtti. Ben de Mario Gomez'i Türkiye'ye getirme ihtimalimizin %1 olduğunu kendisine söyledim. Başkanımız da %1 bile şansımız varsa oyuncunun transferi için menajeriyle görüşmemi istedi. Biz de Münih'te oyuncunun menajeriyle görüştük. Sizinle anlaşamazsak Galatasaray'la görüşeceğiz dediler. Terör olayları nedeniyle Türkiye'ye gelmekten korktuklarını belirttiler. Eğer Mario Gomez mutsuz olursa tazminatsız ayrılma maddesi koyduk. Mutsuz olma durumu her iki takım için de geçerli oldu. Fiorentina'yla oturduk, görüştük, anlaştık ve Mario Gomez'i kadromuza kattık. Fiorentina ile de Mario Gomez'i satarsa bonservisin %50'sini alacağımız konusunda anlaştık." ifadelerini kullandı.

"VAN PERSIE İLE ANLAŞMIŞTIK"

Geçtiğimiz yaz transfer döneminde Fenerbahçe forması giyen Robin van Persie ile de anlaştıklarını belirten Torunoğulları, "Robin van Persie ile ile iyi ilişkilerim vardı. Kendisiyle ve kulübüyle bonservissiz kadromuza katma konusunda anlaşmıştık. Ben derslerime çalışarak giderim. Van Persie'nin Manchester United için bir yük olduğunu biliyorduk. Ancak daha sonra Fenerbahçe devreye girdi ve 6,5 milyon euro bonservis bedeli teklif etti. Manchester United da oyuncuyu Fenerbahçe'ye satmaya karar verdi." şeklinde konuştu.

"MBIA ELİNDE BELGELERLE BİZE GELDİ"

Devre arasın transfer döneminde Trabzonspor'dan ayrılma kararı alan M'bia ile de anlaştıklarını söyleyen Torunoğulları, "Mbia, Trabzonspor'dan ayrılmaya karar verdikten sonra elinde belgelerle bize geldi. Her konuda anlaştık ancak en son başkanın fikrini almak için bir konuşmamız oldu. Başkan, ‘Trabzonspor'a karşı fırsatçılık yapmayalım' deyince transferden vazgeçtik" ifadelerini kullandı.

"HOCAMIZ İSTERSE FENERBAHÇELİ İSİMLERLE GÖRÜŞÜRÜZ"

Fenerbahçe forması giyen her hangi bir futbolcuyla bir görüşmelerinin olmadığını belirten Torunoğulları, "Şu anda Fenerbahçe'de oynayan bir oyuncuyla ilgilenmiyoruz. Ancak sezon sonunda hocamızın bu yönde bir talebi olursa oturur konuşuruz"dedi.

Transfer ile ilgili yorum yapmaktan kaçınan Beşiktaş yöneticisi, her mevki için transfer çalışmaları olduğunu ve anlaştıkları oyuncular olduğunu belirterek zamanı geldiğinde isimleri açıklayacaklarını da sözlerine ekledi.