Engin İpekoğlu: "Bazı futbolculara iki katı para teklif ediyoruz yine gelmiyorlar"

Adanaspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu, "Bazı yabancı futbolcular başka bir takımın vermiş olduğu rakamın iki katını, hatta daha fazlasını teklif etmemize rağmen gelmek istemiyor." dedi.
Engin İpekoğlu:
Adanaspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu, "Bazı yabancı futbolcular başka bir takımın vermiş olduğu rakamın iki katını, hatta daha fazlasını teklif etmemize rağmen gelmek istemiyor." dedi.

Yeni sezon hazırlıklarını Bolu'da sürdüren Adanaspor'da, antrenman öncesinde basın mensuplarına açıklamada bulunan İpekoğlu, kamp döneminin istedikleri şekilde gitmediğini vurguladı.

İpekoğlu, "İkinci etapta sayısal olarak daha fazla yabancı oyuncunun aramıza katılmasını bekliyorduk ama bu gerçekleşmedi. Tabii ki sahadaki taktik çalışmalarında bir hayli sıkıntı çekiyoruz. Bu zaten hazırlık maçlarına da yansıdı." diye konuştu.

Kulüp yönetiminin transfer çalışmalarına büyük bir çaba içinde devam ettiğini belirten İpekoğlu, istedikleri yabancı oyuncuları bir an önce takım kadrosu içinde görmek istediklerini söyledi.

İpekoğlu, ligin ilk haftasında Bursaspor ile karşılaşacaklarını hatırlatarak, şöyle devam etti:


"Açıkçası fikstür benim açımdan çok da önemli değil. Önemli olan takım olgusu. Tabii ki şu anda bunları maalesef sağlayamadık. Tabii ki bu anlamda biraz sıkıntılıyız. Fikstür gereği ilk maçımızı Bursaspor ile içeride oynayacağız. Her zaman şunu söylüyo"rum; hangi takım olursa olsun sahada görevini, işini yapan takımlar sahadan puan ya da puanlarla ayrılıyor. Ben fikstürün kağıt üzerinde kolay ya da zor olmasına bakmıyorum. Önemli olan bizim neler yapabileceğimiz ama bizim neler yapabileceğimiz de açıkçası sıkıntılı."

Özellikle yabancı transferi konusunda istedikleri noktaya ulaşamadıklarına dikkati çeken İpekoğlu, şunları kaydetti:

"Öyle enteresan işler oluyor ki, istemeyen oyuncular var. Geliyor inanılmaz rakamlar telaffuz ediyor. Bazı yabancı futbolcular başka bir takımın vermiş olduğu rakamın iki katını, hatta daha fazlasını teklif etmemize rağmen gelmek istemiyor. Bunun gibi sıkıntılar var. İnşallah ayın 4'ünde 2 günlük izin vereceğiz. İznin ardından umuyoruz ki diğer yabancı oyuncular da kadromuza dahil olur."

Yabancı futbolcu transferlerini gerçekleştiremedikleri takdirde yerli futbolcuya yönelmek zorunda kalacaklarının altını çizen Engin İpekoğlu, yerli oyuncu konusunda sıkıntı yaşandığını, ihtiyaçları olan mevkilere istedikleri kalitede oyuncu bulunmadığını dile getirdi.

Açıklamasında yeni sezonun herkese hayırlı olması temennisinde bulunan İpekoğlu, "Biz henüz yeni sezona hazır değiliz. Nasıl bir Adanaspor olacağını hep beraber göreceğiz ama bizim ilk olarak oyuncu kadrosunu tamamlamamız lazım. Ondan sonra da şekillendirmemiz lazım ama bizim daha oyuncu kadromuz tamamlanmadı. Bununla ilgili şu an bir yorum yapamıyorum." şeklinde konuştu.

Öte yandan Adanaspor, yaptığı antrenmanla yeni sezon hazırlıklarını sürdürdü.