Emre Mor: "En büyük hedefim..."

SPORCOPE - Danimarka'nın FC Nordsjaelland kulübünde forma giyen genç oyuncu Emre Mor, takımının kamp yaptığı Belek'te basın mensuplarına konuştu.
Emre Mor:
SPORCOPE - Danimarka'nın FC Nordsjaelland kulübünde forma giyen genç oyuncu Emre Mor, takımının kamp yaptığı Belek'te basın mensuplarına konuştu.

Futbol hayatını Danimarka Süper Ligi'nde sürdüren genç oyuncu geleceği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Henüz yaşı 18 olan ve hücumun her bölgesinde oynama özelliğine sahip olan Emre Mor, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Türk milli takımı için oynamak istediğini belirtmiş ve altyapı eğitimini aldığı Danimarkalı yetkilileri üzmüştü. Önümüzdeki yıllarda en büyük hedefinin Türkiye A Milli Futbol Takımının vazgeçilmez oyuncularından biri olmak olduğunu belirten kanat oyuncusu Antalya'nın önemli turizm merkezlerinden biri olan Belek'te kamp yapan FC Nordsjaelland takımıyla birlikte Türkiye'de bulunuyor.

Genç futbolcu, Cornelia Diamond Otel'de yaptıkları hazırlık çalışmaları kapsamında Ukrayna Süper Lig'inde mücadele eden takımlardan FC Dnipro ile yaptıkları özel maç sonrasında konuştu. 0-0 sona eren maçta 90 dakika ter döken genç yıldız adayını 21 yaş altı milli takım antrenörü Abdullah Ercan da takip etti. Maçtaki etkili performansı ile dikkat çeken Emre Mor, maç sonunda ilk kez Türkiye'de hazırlık çalışmaları yaptıklarını ve Ay Yıldızlı formayı giymenin en büyük hedefi olduğunu söyledi.

Denizli istedi, Nordsjaelland vermedi

Geçtiğimiz devre arası transfer döneminde Mustafa Denizli'nin Galatasaray'a aldırmak istediği ama genç oyuncunun kulübü tarafından bırakılmadığı yönünde haberler çıkan Emre Mor'u büyük Avrupa kulüpleri de yakından takip ediyor.

18 yaşına kadar Danimarka'nın alt yaş kategorilerinde oynadıktan sonra tercihini Türk milli takımından yana kullanan oyuncuyu Liverpool, Manchester United, PSV, Borussia Mönchengladbach ve Ajax gibi büyük kulüpler de takip ediyor.