Emre Çolak'a ödül

Deportivo'da forma giyen milli futbolcu Emre Çolak'ı, kulübün taraftarları eylül ayının en iyi oyuncusu seçti.
Emre Çolak'a ödül
Deportivo'da forma giyen milli futbolcu Emre Çolak'ı, kulübün taraftarları eylül ayının en iyi oyuncusu seçti.


İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) takımlarından Deportivo'da forma giyen milli futbolcu Emre Çolak'ı, kulübün taraftarları eylül ayının en iyi oyuncusu seçti.
La Liga'nın 5. haftasında Leganes, 6. haftasında ise Atletico Madrid'e karşı doksanar dakika sahada kalan Emre, kulüp sponsorlarından birinin taraftarlar arasında yaptığı oylama sonucunda, "Deportivo'da eylül ayının oyuncusu" ödülüne layık görüldü.

Sezon öncesi, altyapısından yetiştiği Galatasaray'dan Deportivo'ya transfer olan 25 yaşındaki orta saha oyuncusu, yeni takımıyla çıktığı 5 maçta 1 asist yaptı.

Emre Çolak diğer yandan şöyle konuştu;

La Liga ekiplerinden Deportivo'da forma giyen ve kulüp tarafından "Ayın oyuncusu" seçilen Emre Çolak, İspanyol basınına bir röportaj verdi.

Sezon başında Galatasaray'dan ayrılıp Deportivo'nun yolunu tutan Emre Çolak, yeni takımındaki başarısının sırrını anlatırken "Coruna'da kendimi daha çok Türk gibi hissediyorum" ifadelerini kullandı.

Adaptasyon durumu sorulan Emre Çolak, "Bunu etkileyen birçok faktör var. Ben Ordu'luyum. Türkiye'nin kuzeyinde bir sahil şehri, Galiçya gibi. Deniz ve yeşili bol olan bir yer. Yani iklime alışkınım. Şehirde Türkler'i çok seviyorlar. Bunu hissedebiliyorum. Soyunma odasında da büyük destek görüyorum. Çok mutluyum, açıkçası hayal ettiğimden çok daha iyi" ifadelerini kullandı.

"DEPORTIVO'YA GELMEMDEN SORUMLU OLAN..."

Neden Deportivo'yu tercih ettiği sorulan Emre, bunun sebebini bir dönem Galatasaray'da oynayan Jose Rodriguez'e bağladı ve "Burada olmamın esas sorumlusunun Jose Rodriguez olduğunu söylemem gerekiyor. Bana La Coruna'nın fotoğraflarını gösterdi, kulübü anlattı. Bir aile gibi olduğunu söyledi. Deportivo hakkında en çok dikkatimi çeken şey her zaman statlarında Türk bayrağı olması. Ülkemde de Deportivo hakkında konuşulurken, herkesin yüzü güler" dedi.

Kendinisine "Türk" diye seslenmelerinin hoş bir duygu olduğunu söyleyen Emre, "Statta her zaman bri Türk bayrağı olduğunu biliyordum ancak nedenlerini bilmiyordum. Şimdi buradayım ve hala tam olarak nedenlerini bilmiyorum. Bana "Türk" diye seslenmeleri hoşuma gidiyor" şeklinde konuştu.

"OYUN KURUCU OLARAK OYNAMAYI SEVİYORUM"

Gazetelerin manşetlerinde olmaktan çok mutlu olduğunu söyleyen Emre, "Henüz sahip olduğum becerilerin tamamnını yansıtabildiğimi düşünmüyorum. Çalışmaya devam ediyorum. Arkadaşlarım, gazetelerde, televizyonlarda benim hakkımda söylenenleri anlatıyor. Gerçek şu ki insanlara bu desteklerinden dolayı gerçekten çok teşekkür ediyorum" dedi.

Daha çok oyun kurucu gibi oynaması sevdiğini söyleyen Emre Çolak, "Türkiye'de geride oynamaya da alıştım. Ama ben oyun kurucu olarak ortada daha iyiyim. Eğer bir kanatta oynamam gerekirse de sağ kanadı tercih ederim. Gol atmaktan çok takım arkadaşlarıma gol pası vermek beni daha mutlu yapıyor" dedi. (Sporx)