"Emre Çolak'a kızgınım"

Milli yıldızımız Arda Turan, Sabah gazetesi yazarlarından Bülent Timurlenk'e açıklamalarda bulundu.
Milli yıldızımız Arda Turan, Sabah gazetesi yazarlarından Bülent Timurlenk'e açıklamalarda bulundu.

İşte Arda Turan'ın açıklamalarından satır başları;

"Çatır çatır oynayacağız"
"Euro 2016'ya katılmamızın mucize olduğunu söylüyorlar ama değil. Çok çalıştık ve hak ettik. Fransa'da aslanlar gibi, çatır çatır oynayacağız."

"Milli Takım'la 3 turnuvaya gidememenin sorumluluğunu hep hissettim. Bu yüzden Euro 2016 benim için önemliydi. Fatih Hoca'ya oynayamadığım Hollanda maçının öncesinde,"Bu maçı kaybetmeyin, gerisini bana bırakın" demiştim. Fatih Hoca belki de hiçbir oyuncusuna inanmadığı kadar inandı bana. Bana futbolumun ve mentalitemin gelişmesinde çok yardımcı oldu. Çok zeki bir insan ve futbolu çok iyi biliyor."

"Çatır çatır oynayacağız"
"Top ayağıma geldiğimde pas verebileceğim 3 alternatif görüyorum. Burada herkes için durum böyle, belki bir tek Messi 10 numara pozisyonunda gibi oynuyordur. Ben Lionel Messi gibi bir mucize görmedim. "

"Luis Enrique'nin beni isteme sebebinin fazla top kaybetmemem, hırsım ve mücadele isteğim olduğunu düşünüyorum. Beni neden istediğini inşallah sahada da göstereceğim"

"Kur'an ruhumu dinlendiriyor"
Her gün Türkçe mealiyle Kur'an okuyorum ve anlamaya çalışıyorum. Kur'an ruhumu dinlendiriyor. Şöhret olunca inancımla kendinizi frenlemeniz lazım. Yoksa dünyevi şeylere kaybolup gidebilirsiniz."

"Emre Çolak'a kızgınım"

"Emre Çolak'a dinlensin, uyusun, tesislere öyle gitsin diye araba aldım. Ancak ona kızgınım. Çünkü çok iyi bir futbolcu. Bir kalıbın içine sıkışıp kalıyor. Galatasaray'da büyük ve önemli bir oyuncu olabilirdi. Hala da olmak için şansı var. Doğru zamanda basit oynamalı."