Emmanuel Emenike'nin ikinci hayatı başladı

Fenerbahçe'den bir yıl önce ıslıklarla ayrılan Nijeryalı yıldız, alkışlarla geri döndü.Emenike, Al Ain'de geçirdiği kötü 6 aydan sonra kariyerinde adeta yeni bir sayfa açtı.
Emmanuel Emenike'nin ikinci hayatı başladı
Fenerbahçe'den bir yıl önce ıslıklarla ayrılan Nijeryalı yıldız, alkışlarla geri döndü.Emenike, Al Ain'de geçirdiği kötü 6 aydan sonra kariyerinde adeta yeni bir sayfa açtı.

Fenerbahçe'de Monaco maçındaki galibiyet kadar Emmanuel Emenike'nin geri dönüşü de konuşuluyor. Tecrübeli forvet attığı 2 gol ve gösterdiği başarılı performansla taraflı tarafsız herkesten tam not aldı.

RADİKAL KARARLAR ALDI


Hazırlık kampında adından çokça söz ettiren Emenike, sezona da hızlı bir giriş yaptı. Adeta kariyerinde yeni bir dönem yaşayan Nijeryalı yıldız, geçen yıl Al Ain'de geçirdiği kötü dönemin etkisiyle hayatındaki birçok noktayı değiştirme kararı aldı.

Birleşik Arap Emirlikleri'nde yaşam şartları, futbol kalitesi ve mantalitesi sebebiyle epey zorlanan 28 yaşındaki oyuncu, kendini yenilemek için radikal kararları devreye soktu.

İlk olarak Avrupa'ya dönüş için çalışan golcü oyuncu, fiziksel gelişim için ilk kez özel bir hoca eşliğinde çalışmaya başladı. Salon antrenmanlarını her zamankinden daha fazla önemseyen Emenike, West Ham'daki döneminde İngiltere futbolundaki sertlik ve hızlı oyunla çok önemli bir tecrübe edindi.
Her ne kadar gol anlamında istediklerini yapamasa da Türkiye'ye geri dönüş Emenike'ye ilaç gibi geldi. Vitor Pereira tarafından da istediği sıcak karşılamayı gören Emenike, hem Avrupa futbolunda yeniden adını söz ettirmek hem de sarı-lacivertlilerde yarım kalan işi bitirmek için sadece futbola yöneldi.

DİSİPLİNLİ HAYAT


Nijeryalı yıldız kariyerindeki yenilemeyle farklı bir noktaya gitti. İlk olarak işe disiplinden başladı. Hem özel hayatı hem de antrenmanlarda işi sıkı tutan Emenike, bunun yararını gördü. Antrenmanları aksatmayan, ekstra özel salon çalışmaları yapan 28 yaşındaki forvet, özel hayatında da eski sıkıntılarını bırakıp, tamamen futbola odaklandı.

Emmanuel Emenike, yeni sezona gollerle başladı. Tecrübeli yıldız, resmi ve özel olarak çıktığı 4 maçta rakip filelere 5 gol bıraktı.