"Elden kaçırdık, G.Saray kaptı"

Bursaspor Başkanı Timur Noyan, "Opel forma reklamını elden kaçırdık. Seneye bu reklamı Galatasaray kullanacak. Bursa bir futbolcu fabrikası. Bu değeri kaybetmemek gerekiyor. Kazanımları maksimum düzeye çıkarmamız gerekiyor." diye konuştu.
Bursaspor Başkanı Timur Noyan, "Opel forma reklamını elden kaçırdık. Seneye bu reklamı Galatasaray kullanacak. Bursa bir futbolcu fabrikası. Bu değeri kaybetmemek gerekiyor. Kazanımları maksimum düzeye çıkarmamız gerekiyor." diye konuştu.

"Büyük olmak için inanmak lazım"
Sercan Yıldırım hakkında konuşan Noyan, "Takımda Sercan golden sonra timsah yürüyüşü yapmak istedi. Diğer takım arkadaşları onu anlayamadı. Çünkü Bursaspor kültürleri yok. Hocalar istedikleri transferler ile yönetimleri taraftraın önüne atıyor. Sonrasında takımlar borç batağına giriyor. Bursaspor'un gelirleri 60 milyon TL. buna göre hesap yapılarak gerçekçi olunmalı." dedi.

Noyan, "Büyük olmak için inanmak, bir yerden tutmak lazım. Forma, kombine vb. ürünlerle kulübe destek olmak gerekiyor. Bursaspor Mezarlığı projemiz var. Mezar yerleri 10 bin TL. Belediye ilie ortak bir porje yapacağız. Nilüfer'de Odunluk mevkiinde 22 dönümlük bir yer var. Kamu malı ve biz oraya imar yapmak istiyoruz." şeklinde konuştu.

Stat hakkında açıklama
"Çok şeffaf bir kulüp olmamız gerekiyor" diyen başkan Noyan, sözlerine şöyle devam etti;
"Bana ulaşan taraftarlarımız Bursaspor'a destek olmak istiyor. Bursaspor'a kazandırmak istiyorlar. Batalla ve Belluschi konularını araştırıyorum. Ben bu konuların altyapı çalışmalarını yaptım. Ben transfer konularında çok konuşmak istemiyorum. Bu konuyu Hamza hoca ile değerlendireceğim. Benim ekibimde profesyonel bir şema var. Bu değerlendirmelerin bir kısmını da ekibim ile yapacağım. Stadın isim hakkı ile ilgili sponsor çalışmalarımız var. Türkiye'de ilk olacak bir projemiz olacak.  Eğer lobiniz yoksa başarılı olamazsınız. Bir çok kurum ile ikili ilişkilerimiz maalesef iyi değil. Rüzgar enerjisi ile ilgili ekibimizden Hasan Erdem görüşmeler yaptı."

Çok önemli bir projeye imza atacaklarını dile giren Noyan, "Bursaspor olarak bu projenin lisansını alacağız. 350 - 400 bin euro civarında bir getirisi olacak. Geliri çok yüksek olan bir proje bu önemli olan bunun lisansını almak. Tabi Kaynaklar Bakanlığından sözünü aldık. Bizim ekibimiz Asil ve Yedek üyeler bir arada çalışacak. Üst yönetim sadece bunun değerlendirmesini yapacak" dedi.

Fenerbahçe hakkında ne dedi?
Bursaspor başkanı Noyan, "Belçika ve Almanya altyapılarını takip ediyoruz. Başarılı bir altyapı projeleri var. Önce kendi eskilerimizi görmemiz lazım. Altyapıda oynayan çocuklarımıza önemli bireyler olduğunu hissettirmemiz gerekiyor. Serdar Aziz'in kendisi ile konuşmadım. Ayrılmak istediği haberleri ne kadar doğru bilmiyorum. Fenerbahçe bizden 5 futbolcu aldı. Aynı takımdan futbolcular almak çok daha mantıklı. Birbirini tanıyan oyuncular olmalı" diyerek sözlerini noktaladı.