"Düşünce ötesi bir durum"

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Lazio karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.
Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Lazio karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

UEFA Avrupa Ligi'nde Lazio'ya konuk olan Galatasaray, 3-1 mağlup olduğu mücadelenin ardından turnuvaya veda etti.

Maçtan sonra yayıncı kuruluşa konuşan Denizli, "İstediğimiz sonucu alamadıktan sonra nasıl değerlendirdiğmiz ifade etmiyor. İlk yarıda pozisyon vermedik rakibe. İkinci yarıda düşünce ötesi bir durum yarattık" dedi.

Yedikleri goldeki hatalara dikkat çeken tecrübeli hoca, "İnanılmaz bir büyük takımın kaybetmeyeceği topları kaybettik. Zaten belli konularda kısıtlı bir ekibiz. Hücum gücümüz gerçek manada Galatasaray adına yapabileceğimiz şeyleri ortada çıkarmak için geride kalıyoruz. Bu manada zorluk çektiğiniz zaman kalenize tehlike yaşıyorsunuz. Kısacası bunu yaşadık bu akşam" ifadelerini kullandı.

Bundan sonraki maçların zorlu olacağını söyleyen Denizli, "Hep zorlu geçiyor. Şu anda takımın bir tarafını kapatırken diğer taraftan açık veriyoruz. Asgari şekilde etkilenmeye çalışıyoruz ancak bir araya kadar" şeklinde konuştu.

Lazio maçında oyuncuların performansını değerlendiren Mustafa Denizli, "Hepsinin çok başarılı olduğunu söylemek mümkün değil. Çizgilerinin gerisinde kalan futbolcularım oldu ancak bunu paylaşmanın anlamı yok" yorumunda bulundu.