Düşen Uçaktaki Telsiz Konuşması Yayınlandı

Chapecoense'yi taşıyan uçağın düşmesinde pilot ile kule arasındaki telsiz konuşmaları yayınlandı. Kayıtlarda, pilot yakıtın bittiğini söylüyor.

Düşen Uçaktaki Telsiz Konuşması Yayınlandı

Chapecoense'yi taşıyan uçağın düşmesinde pilot ile kule arasındaki telsiz konuşmaları yayınlandı. Kayıtlarda, pilot yakıtın bittiğini söylüyor.Kolombiya'da 71 kişinin yaşamını yitirdiği uçak kazasının hemen öncesinde pilot ve kontrol kulesi arasındaki telsiz görüşmelerinin bir bölümünün kayıtları ortaya çıktı.

YAKIT BİTMESİNDEN BAHSEDİYOR

Kolombiya basınında geniş yer bulan ses kayıtlarında, düşen uçağın Bolivyalı pilotu Miguel Alejandro Quirioga, kazadan önce kule ile yaptığı konuşmada bir elektrik arızasından ve yakıtın bitmesinden bahsediyor.

"YAKITIMIZ BİTMEK ÜZERE"

Kayıtlarda, kuledeki görevli, uçuş numarasını belirterek "LaMia CP-2933, yaklaşmaktayız, iniş için öncelik istiyoruz, yakıtımız bitmek üzere" diyen Bolivyalı pilot Quirioga'dan, durumu tekrar teyit etmesini istiyor. Pilotun tekrar ve daha endişeli bir ses tonuyla yakıtın bittiğini ve elektriklerin tamamen gittiğini haber vermesi üzerine, kule, pilota radarda görünmediklerini söylüyor ve rotayı istiyor.