Dursun Özbek'ten Ergin Ataman'a 'kalacak' iması

Galatasaray Odeabank'ın başantrenörü Ergin Ataman'ın Eurocup şampiyonluğunun ardından yaptığı 'bütçenin arttırılması durumunda bu takımda kalmak isterim' sözlerine Başkan Dursun Özbek dolaylı yoldan cevabını verdi.
Dursun Özbek'ten Ergin Ataman'a 'kalacak' iması
Galatasaray Odeabank'ın başantrenörü Ergin Ataman'ın Eurocup şampiyonluğunun ardından yaptığı 'bütçenin arttırılması durumunda bu takımda kalmak isterim' sözlerine Başkan Dursun Özbek dolaylı yoldan cevabını verdi.

Divan Kurulu toplantısında Dursun Özbek, gelecek sezona ilişkin planları anlattığı konuşmasında basketbol şubesine de değindi. Özbek, bayanlar ve erkeklerde toplam 41 milyon TL'lik bütçe ile mücadele ettikleri ve önümüzedeki sezon da bu bütçeyi arttıracaklarını söyleyerek Ataman'ın 'başarı için bütçe arttırılmalı' sözlerine bir anlamda cevap vermiş oldu.

Dursun Özbek Divan Kurulu Toplantısı'nda basketbol şubesine ilişkin yaptığı açıklama şu şekilde:

"BASKETBOLDA BÜTÇE ARTACAK"

"Futboldan sonraki en yüksek harcaması olan branşımız basketbol. Basketbolda geçen sezonu başarıyla geçirdiğimizi söyleyebilirim. Türkiye'ye bugüne kadar gelmiş en büyük kupayı getirdi. Erkeklerde Euroleague'e terfi ettik. Daha pahalı bir lig. Oraya bir bütçe oluşturulması lazım. Kısmen basına da yansıdı. Basketbolda bayan ve erkeklerde geçen sene toplamda 41.5 milyon TL harcama yapmışız. Bu bütçeyi bu sene 51 milyona çıkartmayı planlıyoruz. Bayanlarda daha tasarruflu gitmeyi planlasak da erkeklerde bütçeyi kuvvetlendirmemiz gerekiyor. Geçen sene 6 milyon dolarla oynadık. Bu sezon 8.5 9 milyon dolar seviyelerine çıkartmaya çalışıyoruz. Sponsorlarla konuştuk, aradaki ek harcamanın sponsorlar vasıtası ile karşılanması için çaba içindeyiz. Burada da başarıya ulaşacağımıza inanıyorum. Euroleague'de Galatasaray'ı başarılı şekilde temsil edeceğiz"

Galatasaray Odeabank başantrenörü Ergin Ataman, basketbolun gelirlerinin basketbola aktarılması gerektiğini ifade ettiği açıklamalarında mevcut bütçe ile Euroleague'de mücadele etmelerinin imkansız olduğunu söylemişti.

"ARTMAMASI İÇİN SEBEP YOK"

Ataman, Galatasaray Odeabank'ın önümüzdeki sezon bütçesini arttırmasına ilişkin şu ifadeleri kullanmıştı.

"Bu bütçenin mantıklı bir şekilde artmaması için bir sebep yok. Çünkü Euroleague'de bu bütçe ile yola çıkamayız 30 maçlık bir maratonda. Gerek Euroleague'in sağlayacağı maddi kaynaklar, 30 maçlık bir serinin ve ligi de bahsettiğiniz zaman kendi sahanızda 40 maç yapacaksınız bu sene. Önümüzdeki yıl Türkiye'yi Avrupa kupalarında en büyük arenada temsil edecek olan Galatasaray basketbol takımı. O zaman taraftarımız da futbol formasından önce basketbol forması alırsa, basketbol olarak biizm de kulüpteki gücümüz çoğalır. Başkanımız Dursun Özbek'in karşısında gittiğimiz zaman birizm ekonomimiz bu deriz. Biz kendi ekonomimizi başabaş çok rahatlıkla getirebiliriz. Yeter ki bu kaynaklar bize aktarılsın"