Dursun Özbek - NEF görüşmesinin arka planı ortaya çıktı!

Geçtiğimiz günlerde NEF Yönetim Kurulu başkanıyla bir araya gelen Dursun Özbek transfer konuşmadık dese de görüşmede Kwadwo Asamoah'ın transferinin masaya yatırıldığı kaydedildi.
Dursun Özbek - NEF görüşmesinin arka planı ortaya çıktı!
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Nef'in CEO'su Erden Timur geçtiğimiz günlerde Bebek'te buluşup yemek yemişti. Başkan Özbek, Nef'ten aynı şartlarda forma sponsorluğuna devam etmeleri talebinde bulunurken, ocak ayında yapılacak bir transferin de maliyetini karşılamasını istedi. Alınan bilgilere göre Erden Timur da öneriye oldukça sıcak baktı. Bu futbolcunun da Juventuslu Kwadwo Asamoah olduğu ortaya çıktı.

NEF hem bonservisi hem maaşı karşılayacak

28 yaşındaki Ganalı sol bekin sezon sonunda İtalyan ekibiyle mukavelesi tamamlanacak. Yani çok yüksek bir bonservis bedeli ödenmesi beklenmiyor. Nef'le yapılan anlaşmaya göre şirket sadece bonservisi değil, futbolcunun alacağı maaşı da karşılayacak. Daha önce toplantıda Arda Turan hakkında konuşulduğu iddia edilmişti. Ancak sponsorluğun Arda Turan konusunda olması beklenmiyor. Zaten transfer listesinin zirvesinde de Asamoah bulunuyor.

Dursun Özbek ne demişti?

Hatırlanacağı üzere sezon başında Sarı-Kırmızılılar, Asamoah'ı bitirme aşamasına gelmiş ancak Juventus onu bırakmamıştı. Geçtiğimiz günlerdeki Kulüpler Birliği toplantısının ardından da Dursun Özbek, “Asamoah ilgilendiğimiz futbolculardan birisi. Bu konudaki çalışmalarımız devam ediyor” açıklamasında bulunmuştu.
HABER YORUMLARI