Dünya devlerinin Lukaku savaşı

SPORCOPE DIŞ HABERLER - İngiltere Premier Ligi'nin dev takımları Lukaku için birbirine düştü.
Dünya devlerinin Lukaku savaşı
SPORCOPE DIŞ HABERLER - İngiltere Premier Ligi'nin dev takımları Lukaku için birbirine düştü.

İngiliz basınında çıkan haberlere göre İngiltere'de şu an Everton forması giyen Romelu Lukaku'nun kardeşi Jordan Lukaku için aralarında Chelsea, Everton ve Tottenham'ın olduğu bir transfer savaşı yaşanıyor.

Jordan Lukaku, Belçika Ligi takımlarından Kv Oostende takımında forma giyiyor.

Belçika'nın güçlü takımlarından Anderlecht'te altyapıdan yetiştikten sonra 2011 yılında A takıma yükselen genç oyuncu, daha sonra 3 yıl boyunca Kv Oostende takımına kiralandı. Bu takımda düzenli olarak forma giyen 21 yaşındaki oyuncu özellikle bu sezon ortaya koyduğu etkili performansla büyük takımların dikkatini çekti.

Chelsea, Tottenham ve Everton takımlarının oyuncu izleme komiteleri tarafından olumlu rapor verilen sol bek oyuncusu için şimdiden transfer savaşı başlamış görünüyor.

Bu sezon patlama yaptı

Belçika Ligi'nde bu sezon 22 maça çıkan Jordan Lukaku, 2 gol ve 6 asistlik performansıyla adeta patlama yaptı.

Abisi Romelu Lukaku gibi Anderlecth'in altyapısında yetişen 183 cm boyundaki sol bekin, abisinin izinden gidip gitmeyeceği henüz belli değil.

Hatırlanacağı gibi Romelu Lukaku da Anderlecht sonrası önce Chelsea'ye transfer olmuş, burada beklentileri karşılayamamasına rağmen 36 milyon euro karşılığında Everton takımına dahil olmuştu.