Dünya da yeniden yapılanıyor!

Doğan Haber Ajansı, atılım için düğmeye bastı...
Dünya da yeniden yapılanıyor!
Doğan Haber Ajansı, atılım için düğmeye bastı...

Doğan Yayın Holding bünyesindeki Hürriyet Haber Ajansı (HHA) ile Milliyet Haber Ajansı'nın (MİLHA) birleşmesiyle 1999 yılında kurulan Doğan Haber Ajansı hamle yapmaya hazırlanıyor.

Doğan Medya Grubu'na bağlı gazeteler, televizyon kanalları, radyolar, WEB siteleri ile grup dışında çok sayıda basın yayın kuruluşuna haber, fotoğraf ve görüntülü haber servisi yapan DHA'yı yeni, enerji ve daha dinamik bir ajans kimliğine kavuşturmak amacıyla düğmeye basıldı.

DÜNYA BAŞKENTLERİNDE YENİDEN YAPILANACAK

Uluslararası ajansların ve medyanın yeni mecralarda (internet, dijital televizyonculuk) nasıl yapılandıkları araştırılarak benzer alanlarda atılım yapılması kararı alındı.

Ajans bu yeni hamle çerçevesinde Avrupa başkentlerinde ve Amerika Birleşik Devletleri'nde yeniden yapılanmak için bir dizi isimle görüşmeler yapmaya başladı.

YENİ YAPILANMA İÇİN AA'DAN TRANSFER

Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı'nın öncülüğünde gerçekleştirilen bu oluşum çerçevesinde daha önce İhlas Haber Ajansı, DHA ve Skytürk'te görev yapan ve son olarak Anadolu Ajansı Türk Dünyası Haber Paketi Müdürü olan Salih Zeki Sarıdanişment bünyeye katıldı.

DHA YAYIN DİREKTÖRÜ OLDU, EDİTÖR TAKVİYESİ YAPILDI

Sarıdanişment DHA'da Yeni Medya Direktörlüğü görevine getirildi.

Salih Zeki Sarıdanişment göreve getirilmesinin ardından İhlas Holding'in tek para kazanan medya mecrası olan İHA'dan editör takviyesi gerçekleştirdi.