Dinamo Kiev'den Vida açıklaması

Şampiyonlar Ligi'nde yoluna dolu dizgin devam eden Beşiktaş'a bir müjde de Domagoj Vida'dan geldi. Dinamo Kiev Başkanı Igor Surkis, Vida ile sözleşme uzatma konusunda konuştuklarını ancak anlaşma sağlayamadıklarını açıkladı. Dinamo Kiev'den yapılan açıklamanın ardından Domagoj Vida ile prensipte anlaşan Beşiktaş'ın resmi sözleşme imzalamasında herhangi bir engel kalmadı.
Dinamo Kiev'den Vida açıklaması
Beşiktaş, Domagoj Vida'yı bekliyor! Siyah beyazlıların büyük ölçüde anlaştığı Hırvat stoper için Dinamo Kiev'den yeni bir açıklama daha geldi.
Dinamo Kiev'in Başkanı Igor Surkis, Vida'yı yeni sözleşme için ikna etmeye çalıştığını ancak bunu başaramadığını söyledi. Surkis açıklamasında, "Vida ile konuştum, sözleşmeyi uzatmayı önerdim ancak şartlarını yerine getiremiyorum. Transfer döneminde kadromuza yeni bir stoper katacağız" dedi.

Surkis kısa bir süre önce de "Vida'ya sunduğumuz şartlar ortada. Gözüken o ki ona bizden daha fazla para veren bir kulüp var ve oraya gidecek. Onu suçlamıyorum. Çünkü 4 sene boyunca bize başarıyla hizmet etti" ifadelerini kullanmıştı


BEŞİKTAŞ'TAN ALACAĞI PARA...

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Ukrayna basını, Vida'nın Beşiktaş ile yıllık 2.2 milyon euroya anlaştığını ve bu sebepten dolayı Dinamo Kiev'e imza atmadığını yazdı. 28 yaşındaki oyuncunun Dinamo'da yıllık 1 milyon euroya oynadığı, kalması durumunda ise 2.5 milyon euro istediği bilgisine yer verildi.

DOMAGOJ VIDA KİMDİR?
 
Doğduğu yer: Osjiek / Hırvatistan  
Yaş: 28  
Boy: 1,84 m  
Uyruğu: Hırvatistan  
Mevki: Stoper  
Ayak: Sağ  
Sözleşme bitiş tarihi: 31.12.2017  
Daha önce oynadığı kulüpler: NK Osjiek, Bayer Leverkusen, Dinamo Zagreb, Dinamo Kiev

HABER YORUMLARI