Diego Simeone: 4 yıllık çalışmanın ürünü

Atletico Madrid Teknik Direktörü Diego Simeone, "Olağanüstü değil ama önemli bir adım attık." dedi.
Diego Simeone: 4 yıllık çalışmanın ürünü
Atletico Madrid Teknik Direktörü Diego Simeone, "Olağanüstü değil ama önemli bir adım attık." dedi.

"4 yıllık büyük çalışma ve birlikte yaşamanın ürününü alıyoruz." yorumunu yapan Simeone, şöyle devam etti:

"Yarı finale kalmamızdan ya da Barcelona gibi büyük bir takımı elemekten değil sadece değerlerden bahsediyorum. Kazanırız da kaybederiz de bu futbol. Ama hayatın değerlerine çok inanıyoruz. Bundan dolayı büyük bir sevinç yaşıyorum. Bazı insanlara futbolun dışında saygı, zorluklara göğüs germek, rekabetten ve inanmaktan asla vazgeçmemek gibi değerleri verebildiğim için çok mutluyum."

Bir değerlendirme yapması gerektiğinde iki sezon önce Şampiyonlar Ligi'nde finale çıkan Atletico'nun bugünkünden daha iyi olduğunu söyleyen Simeone, genç bir takıma sahip olduğunu ve kendilerini daha da geliştirmek zorunda hissettiklerini kaydetti.

Simeone, La Liga'daki şampiyonluk mücadelesi için ise şu anda lider olan Barcelona'nın "olağanüstü ve dünyanın en iyi takımı olduğunu" belirtti.

GRIEZMANN: "GURUR DUYUYORUM"

Bu arada, attığı 2 golle Atletico Madrid'i yarı finale çıkartan Fransız futbolcu Antoine Griezmann da "Bu takımdan büyük gurur duyuyorum. Biz daha güçlüydük." dedi. Griezmann, "Barça gibi bir takıma karşı zorlanmamız çok normal. Ama hücumda çok daha güçlüydük. Savunmada da hepimiz iyiydik. Bizim felsefemiz Simeone'nin söylediği gibi maç maç düşünmek." diye konuştu.

Kaynak: AA