Diego Fenerbahçe'de istenmiyor

Son olarak taraftarın da ciddi protestosunu çeken Diego ile yolların ayrılmasına karar verildi.
Diego Fenerbahçe'de istenmiyor
Son olarak taraftarın da ciddi protestosunu çeken Diego ile yolların ayrılmasına karar verildi.
Bir yıl daha sözleşmesi bulunan Brezilyalı futbolcuya resmen kulüp bulması söylendi.

Maliyeti büyük

Atletico Madrid ile sözleşmesi sona erdikten sonra yıldız oyuncuya başta Beşiktaş olmak üzere birçok kulüpten teklif vardı. Sarı-lacivertli yönetim Diego'yu yıllık üç milyon euro garanti ücret ve imza parası karşılığında transfer etti. Bonservisinin elinde olması sebebiyle 5 milyon euro da imza parası alan sambacının şu ana kadarki maliyeti 11 milyon euroyu buldu.

Başkan Aziz Yıldırım, futbolcunun transferini en çok isteyen isimdi. Diego'ya ilk parladığı dönemden itibaren birçok kez teklif yapılmıştı. Hatta Bremen'de yıldız olduğu 2006-09 döneminde 18 milyon euroluk bir bonservis bedeli önerilse de o dönem Alman ekibi bunu geri çevirmişti. Ardından futbolcu 24.5 milyon euro karşılığı Juventus'a gitti. Sonunda 2014 - 15 sezonunda Diego, Fenerbahçe forması giydi.

Araplar talipti

Geçen sezon 5-6 milyon euro arası Arap kulüplerinden teklif gelse de Diego satılmamış, yeni sezonda kendini göstereceği fikri ağır basmıştı. Fenerbahçe kulübünün, Brezilyalı futbolcu ile yolları ayırma kararı almasından sonra oyuncunun menajeri Arap kulüpleri ile yeniden temasa geçti.

Ayrıca Diego'nun ilk kulübü olan Santos'un da bu transfere sıcak baktığı bildirildi. İki sezonluk kötü performansına rağmen yönetim Brezilyalı oyuncudan çok fazla olmasa da bir bonservis geliri bekliyor. (milliyet)