Derbi ve Gomez sözleri

Spor Toto Süper Lig takımlarından Beşiktaş'ın teknik direktörü Şenol Güneş, Gençlerbirliği karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.
Derbi ve Gomez sözleri
Spor Toto Süper Lig takımlarından Beşiktaş'ın teknik direktörü Şenol Güneş, Gençlerbirliği karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Maçtan sonra yayıncı kuruluşa değerlendirmelerde bulunan Güneş, "Hak ettiğimiz bir maçı aldığımızı düşünüyorum. Mersin olsun, Gençlerbirliği olsun çıkışta olan iyi takımlar. Moralli ve kaygısızlardı. Bunu biliyorduk. Rakibe göre oynadık" dedi.

İyi bir futbol oynadıklarını belirten Güneş, "Bütün oyuncuları tebrik ediyorum, seyircimize de teşekkür ediyorum. Başkanımız da çok çalışıyor. Ona armağan ediyorum. Kendimizi eleştiriyoruz daha iyi nasıl oluruz diye. Bugün mutluyuz. Güzel bir sonuç oldu" ifadelerini kullandı.

Mario Gomez'i oyundan çıkarması konusuna açıklık getiren tecrübeli teknik adam, "Teknik adamların bu açıklamalarının ucu açık olduğu için cevap vermeyi doğru bulmuyorum. Bazı açıklamaları yanlış yerlere çekiyorlar. Biz ne söylersek söyleyelim karşı tarafın ne anladığıdır önemli olan. Oyunun gidişatı nedeniyle dışarı alınması gerekiyordu. Çok speküle ediliyor. Oyuncular da bundan etkileniyor" şeklinde konuştu.

Gelecek hafta oynayacakları Fenerbahçe maçı hakkında konuşan Güneş, "Lig bir maraton. Futbol olarak şu ana kadar baktığımızda iki iyi takımın önde olduğunu görüyoruz. Bu futbol kalitesi olarak seyir zevki olarak daha önce oyuncular olduğunu gösteriyor. İki iyi oyuncuların olduğu takım oynayacak. Hak eden kazansın" yorumunda bulundu.

Öte yandan Galatasaray-Trabzonspor maçında yaşananlara değinen Güneş, sözlerini şöyle noktaladı; "Dün yaşanan olayları gördükten sonra futbolun nereye gittiğini görüyoruz, üzüntü verici. Hepimize sorumluluk düşüyor. Söylediklerimizin başka boyutlara gitmemesi için güzel maç olsun istiyorum. Hataları az olsun. Adaletli olsun."