Denizlispor nefes aldı

PTT 1. Lig'in 22. haftasında perde İzmir'de açıldı. Haftanın açılış maçında Göztepe, Denizlispor'u ağırladı.
Denizlispor nefes aldı
PTT 1. Lig'in 22. haftasında perde İzmir'de açıldı. Haftanın açılış maçında Göztepe, Denizlispor'u ağırladı.

Maç öncesinde 16 puanla son sırada bulunan Denizlispor, 30 puanla 11. sırada yer alan Göztepe'yi tek golle devirdi.

İki takım da maça kontrollü başlarken, yakalanan pozisyonlar gole çevrilemedi. Mücadelenin ilk 45 dakikasında ekipler gol pozisyonları üretse de meşin yuvarlak filelerle buluşmadı.

Karşılaşmanın ikinci yarısı da ilk 45 dakikada farksızdı. Pozisyon olarak kısır geçen maçta tek gol Denizlispor'dan geldi.

Gol umudu için yüklenen konuk Denizlispor, 80. dakikada Cihan Özkaymak ile öne geçti. Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol olmadı ve Denizlispor tek golle 3 puana uzandı.

Bu skorun ardından Göztepe aynı yerinden kalırken, puanını 18 yapan Denizlispor, 17. sıraya yükseldi.
- Göztepe: 0 - Denizlispor: 1

Stat:
İzmir AtatürkHakemler: Sarper Barış Saka, Deniz Turgut, Murat Ergin Gözütok

Göztepe: Gökhan Değirmenci, Serkan Kurtuluş, Kerem Şeras, Vleminckx, Cleyton (Dk. 78 Gökhan Karadeniz) , Mehmet Erdem Uğurlu, Giray Kaçar, Özgür İleri (Dk.86 Hakan Barış), George (Dk. 58 Serdar Özbayraktar), Gençer Cansev, Diarra

Denizlispor: İsmail Şahmalı, Veli Acar, Kerem Gülbahar, Cihan Özkaymak, Şaban Genişyürek (Dk. 71 Genkov) , Serkan Atak, Recep Niyaz (Dk.45 Mustafa Diler), Furkan Şeker, Cenk Güvenç, Tuna Üzümcü, Şenol Akın (Dk.86 Mustafa Keçeli)

Gol: Dk. 80 Cihan Özkaymak (Denizlispor)

Sarı kartlar: Dk. 23 Serkan Atak (Denizlispor), Dk. 63 Serkan Kurtuluş (Göztepe)

Öte yandan karşılaşmanın bitiminden sonra bir grup Göztepe taraftarı sahaya yabancı madde attı. Polis ekiplerinin gruba müdahale etmesinin ardından taraftarla güvenlik güçleri arasında gerginlik yaşandı.