"Penaltı çalıştırmadım"

Galatasaray'ın teknik direktörü Mustafa Denizli Lazio ile oynayacakları UEFA Avrupa Ligi maçı öncesinde basın toplantısına çıktı.
Galatasaray'ın teknik direktörü Mustafa Denizli Lazio ile oynayacakları UEFA Avrupa Ligi maçı öncesinde basın toplantısına çıktı.

DENİZLİ: "TURU GEÇMEK İÇİN NE YAPILMASI GEREKTİĞİ ORTADA"

Mustafa Denizli soru almadan önce yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı: "İlk maç hepimizin malumu. Turu geçmek için yapılacaklar ortada. Galatasaray olarak bizi üst tura taşıyacak olan skoru almak için aklımızı yüreğimizi ve gücümüzü kullanmak mecburiyetindeyiz. Böyle bir 90 dakikanın bizi beklediğini biliyoruz. Bütün bunların gerçekleşmesinin maçtaki performansımızla ilgili olduğunu biliyoruz. Bunun dışında bir şey söylemek aslında doğru değil"

"Benim görevim takımın başarıyı nasıl bulacağımızdır, kimle bulacağı değildir. Bir futbolcunun verilen görevleri yapıp yapmamasıdır önemli olan. Chedjou'ya verilen görevi de normal şartlarda değerlendirdiğimizde eksi olarak söylememiz mümkün değil"

DENİZLİ: "BAZI FEDAKARLIKLARIMIZIN ÖN PLANA ÇIKMASI LAZIM"

"Duran toplarla ilgili çalışıyoruz. Hem savunma hem de hücum anlamında. Trabzonspor maçından sonra da buna devam ettik. Sadece biz değil dünyanın tüm takımları bu tarz çalışmaları yapmakta"

"Takımımla paylaşmam gereken bir düşüncedir bu. Burada olan kimse ilk maçtan sonra bu takım net bir şekilde turu atlar diyemez. Bunun gerçekleşmesi için tüm çalışmaları yaptık. Bazı fedakarlıkların ön plana çıkması lazım kazanmamız için. Hem yardımlaşma hem de risk alma olarak. Bizim için önemli olan burada gol atmadan turu geçemeyeceğimizi bilmek."

DENİZLİ: "BEN HİÇBİR ZAMAN PENALTI ÇALIŞMASI YAPTIRMAM"

Maçın penaltılara gitme ihtimaline ilişkin herhangi bir çalışma yapıp yapmadıkları ile ilgili soruya Denizli: "İki ayaklı maçlar yıllardır oynadığımız maçlar. Teknik adamlığa başladığımdan beri hiçbir zaman penaltı çalışması yaptırmadım. Maçtan önce penaltılara gideriz diye hiç düşünmedim"

PEREIRA'NIN SÖZLERİNE YANIT

"Sizi nasıl oynayacağınızı kadronuz ortaya çıkartır. Defans anlayışı ile şampiyon olanlar var. Inter'in şampiyonluğu, Yunanistan'ın Avrupa şampiyonluğu gibi. Bu mesleğe başladığımdan beri ofansif anlayışı benimsedim. Zaman zaman savunmalar yapılabilir. Savunma anlayışı ile uzun vaadeli planlamalar yapılmasını doğru bulmuyorum. Hocanın o fikrini bazı ikili maçlar için değerlendirmek mümkün ama uzun vadeli maçlar. Ben kendim yıllarca futbolun hücum yönünü oynamayı benimsedim. Goller atıp attırmayı sevdim gençliğimde. Futbolcumuğum da hocalığımı yönlendirmiştir. Takımıma ilk aşılamak istediğim de budur."